Current Date : 7/13/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 04/06/1387

عذرخواهی یک خواننده از مردم ايران  

  محسن نامجو در نامه‌ای از تمامی ملت ايران برای انتشار قطعه موسيقی‌اش كه در آن به قرآن توهين شده عذرخواهی كرد.
به گزارش رجانیوز به نقل از ايكنا،محسن نامجو خواننده معاصر كه چندی پيش در قطعاتی موسيقايی آيات قرآن را نيز خوانده بود و اين عمل او به شكايت عباس سليمی قاری و پيشكسوت قرآنی و همچنين اعتراض جامعه قرآنی منجر شده بود، امروز در نامه‌ای كه از سوی مشاور مطبوعاتی او در اختيار خبرگزاری قرآنی ايران قرار گرفت، از ملت ايران عذرخواهی كرده و نكاتی را نيز متذكر شده است.


 
متن كامل اين نامه بدين شرح است:
«به نام خدا
بنده، محسن نامجو، طی اين نامه بدون ذكر هيچ مقدمه‌ای بابت تبعات اجتماعی كه تجربه شخصی و خصوصی‌ام اين‌گونه در پی داشته، به طريق زير رسما عذرخواهی می‌كنم:
1. ابتدا از وجود مبارك و مقدس مادرم، كه اولين معلم قرآن من در سنين كودكی بود و خوشبختانه هيچگاه قطعه موردنظر را نشنيده است تا برای هميشه از من نااميد شود.
2. از تمام مراجع عظام و بزرگان دينی كشورم كه می‌دانم از مدتی پيش توسط عده‌ای از غرض‌ورزان CD بنده به سمع و نظرشان رسيده است و خاطرشان را آزرده كرده است.
3. رسمی‌ترين عذرخواهی من از تمام ملت مسلمان، به‌ويژه در كشور عزيزم ايران می‌باشد.
اما بعد از اين عذرخواهی رسمی كه اميدوارم صميمانه و صادقانه مورد قبول واقع شود، خيلی كوتاه چند نكته را برای رفع سوء‌تفاهمات ذكر می‌كنم:
1. برادر ارجمند جناب آقای سليمی در قسمتی از متن اوليه شكايتشان ذكر كرده بودند كه اين قطعه در سايت متعلق به نامجو يافت شده. آقای سليمی عزيز، من بزرگترين ضرر و زيان را از طريق سايت‌های اينترنتی كه هيچ‌كدام متعلق به من نيست ديده‌ام و چندين‌بار برای پخش شدن غيرقانونی كارهايم توسط مخاطبان ناشناس، مجبور به توضيح رسمی يا غير رسمی شده‌ام. باور كنيد كه نه من و نه حتی مراجع دولتی نمی‌توانند روی اين سايت‌های ريز و درشت كنترل داشته باشند. هنوز هم تمام هستی و نيستی ما با قيمت 3800 تومان در بعضی از اين وب‌سايت‌ها به فروش می‌رسد و سودش در جيب عده‌ای ناشناس می‌رود، بدون اينكه كسی فكر كند كه اين حاصل سال‌ها زندگی و دريافت‌های حقير بوده است.
برادر عزيز تنها سايت رسمی متعلق به بنده كه بعد از دانشجو شدنم در كشور اتريش تاسيس شده است با آدرس www.mohsennamjoo.at می‌باشد كه هرگونه خطايی در آن مشاهده شود، مسئوليت آن مستقيما متوجه بنده خواهد بود. می‌توانيد خودتان ببينيد و قضاوت كنيد.
2. هميشه برايم سخت بوده است كه از كارهای انجام شده به‌ويژه در راستای محتوای مذهبی و اسلامی صحبت كنم. اما خواهش می‌كنم از نظر دور نداريد كه من يك مسلمان‌زاده‌ام و هيچ‌گاه خود را در حدی نمی‌دانم كه با مقوله‌ای در سطح اعتقادات يك ملت شوخی كنم.
بنده در حال حاضر روی 2 دعا از كتاب مفاتيح‌الجنان ملودی‌های مذهبی ساخته‌ام. همچنين 3 ملودی مختلف متناسب با كلام اذان آماده ضبط و انتشار دارم كه هر كدام از آن‌ها اگر خدا بخواهد می‌تواند برای روح ملت مسلمان ايران، مانند اذان مرحوم موذن‌زاده تا چند سال به يادگار بماند. از باقی فعاليت‌ها چيزی نمی‌گويم تا بيش از اين حمل بر ريا نشود. اما فقط اين را اضافه می‌كنم كه هيچ‌كدام از جريان‌های گذرای روزگار نمی‌تواند مرا در اصولی كه به آن پايبندم متزلزل كند. سه روز بعد از نوشتن اين ندامت‌نامه قرار است در سانفرانسيسكو و چند شهر ديگر كشور آمريكا روی صحنه بروم اما حلقه «و ان يكاد»ی كه مادرم برايم خريده است را چه اين‌جا و چه در هر جای ديگر بر گردن دارم. باور كنيد اگر پای ماجراجويی و مطرح كردن خويش در ميان باشد می‌توان از شكايت‌هايی اين چنين استفاده كرد و كار اقامت هميشگی در خارج از ايران را به سامان رساند، اما خداوند شاهد است كه دوری از ايران برايم مرگ مسلم است.
قبلا هم اقدام من به‌خاطر شركت نجستن و قبول نكردن دعوت گروه‌های سياسی خارج از كشور، توسط مراجع دولتی كشورم پس از بازگشت، مورد تقدير واقع شده است. اين پرگويی‌ها را اضافه كردم كه بيرون بودنم از ايران، حمل بر سوءاستفاده يا خدای ناكرده موضع‌گيری در قبال ملت ايران و اعتقادات آنان نشود. چرا كه اگر ايران اسلامی را نفی كنم يعنی بيش از 30 سال هوايی را كه استشمام كرده‌ام نفی می‌كنم، يعنی مشخصا خودم و تمام ريشه‌هايم نفی شده است و من چنين بی‌بته نيستم.
3. اما در آخر، علاوه بر تشكر از لحن دوستانه شما، در ادامه جوابيه برادرم اضافه می‌كنم كه هيچ‌گاه و به هيچ دليل، من نه قصد اشاعه چنين قطعه‌ای را داشتم و نه تا جايی كه توانايی‌ام رسيده اجازه آن‌را به كسی داده‌ام. برادر عزيز، شما خودتان قضاوت كنيد، مگر كدام ما ضامن پاسخگويی به تمام تجربياتی كه در خلوتی شخصی‌ و منزلی شخصی، انجام می‌دهيم هستيم؟ اين جهنمی است كه دنيای رسانه برای ما ايجاد می‌كند و سوءتفاهمی به اين بزرگی را موجب می‌شود.
حدود 3 سال از ضبط اين تجربه ناميمون می‌گذرد و اينكه اخيرا به گوش شما رسيده است، نشان‌دهنده آن است كه در تمام اين 3 سال دوستان يا حتی دشمنان من كه كپی اين قطعه به دستشان رسيده است، برای رعايت حريم مسلمانی از نشر آن در جامعه جلوگيری كرده‌اند.
آن سايت اينترنتی كه اخيرا موجب پخش اين قطعه شده است، نه متعلق به من، بلكه سايتی به نام «توكيل» و زير نظر فردی به نام «بهروز جوانمرد» است، كه اين شخص كاملا برای من ناشناس است و حدس می‌زنم كه با اين كار بيشتر از اينكه دلش برای مسلمانی بتپد، سعی در خراب كردن نام و وجه بنده كمترين را داشته است.
آقای سليمی عزيز، بدين‌وسيله خواهش می‌كنم بعد از دريافت اين عذرخواهی رسمی كه رو به تمام ملت ايران می‌باشد، تا آن‌جا كه ممكن است شما هم با مراجعه به آن «ناجوانمرد» از اشاعه بيشتر جلوگيری فرماييد، باشد كه روزی من شكايت رسمی‌ام را از آن‌ آقا به مراجع تسليم كنم. اين درست مثل اين است كه كسی خدای ناكرده با دوربينش سر در شخصی‌ترين حريم‌های زندگی خصوصی من و شما كند.
خداوند همه ما را در قرارگيری در راه راست و جبران اشتباه گذشته ياری كند.
با احترام محسن نامجو
1 سپتامبر 2008 - سانفرانسيسكو»


تهيه و ارسال خبر    :   

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi