Current Date : 7/13/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 20/02/1387

آهنگساز و سنتورنواز ایرانی هنرمند سال اسلو  

  روابط عمومی کنسرواتوار تهران:شهردار اسلو (راست) جاوید افسری راد را از پیشتازان موسیقی ملل در نروژ خواند
شهرداری اسلو پایتخت نروژ به جاوید افسری راد، آهنگساز ایرانی و نوازنده سنتور عنوان هنرمند سال این شهر را داد.
آقای افسری راد ۴۴ ساله از سال ۱۹۸۶ به نروژ مهاجرت کرده و سال گذشته نیز رادیو تلویزیون نروژ وی را به عنوان آهنگساز سال برگزیده بود.

فابیان استانگ، شهردار اسلو در برنامه اهدای جایزه هنرمند سال این شهر به افسری راد گفت که این هنرمند ایرانی به دلیل فعالیت ارزنده ای که در آهنگسازی و گسترش موسیقی داشته به عنوان هنرمند سال برگزیده شده است.


 
شهردار اسلو، افسری راد را نوازنده ای چیره دست، آهنگسازی خلاق و هنرمندی با ارزش خواند و گفت که وی از پیشتازان موسیقی ملل در نروژ است و اجرای طرحهای متعدد او در زمینه های چندفرهنگی قابل تقدیر است.

جاوید نوازندگی سنتور را از نوجوانی در اصفهان آغاز کرده و جوهر موسیقیای وی در کلاسهای بزرگانی چون فرامرز پایور و پرویز مشکاتیان شکل گرفته است.

وی پس از مهاجرت به نروژ موسیقی را ادامه داد و دانش آموخته رشته موسیقی از دانشگاه اسلو است.

آقای استانگ از قطعاتی که این آهنگساز برای ارکستر سمفونیک رادیو و تلویزیون نروژ ساخته نیز به عنوان اثری بسیار زیبا یاد کرد.

این آثار شامل هفت قطعه است که آقای افسری راد در در مایه های شور، اصفهان، بیات شیراز، سه گاه، مثنوی نوا و چهارگاه ساخته و ارکسترسمفونیک رادیو و تلویزیون نروژ به اجرا در آورده است.جاوید افسری راد همراه با گروه سازهای کوبه ای ضرباهنگ برای اجرای هشت کنسرت در آمریکا به سر می بردشهردار نروژ با ذکر اینکه جاوید افسری راد به دلیل حضور در برنامه های از پیش تعیین شده اش در نروژ نیست، جایزه و لوح تقدیر مربوط را به برادر این هنرمند سپرد.

در این مراسم، جوایزی نیز به سه هنرمند نروژی و یک گروه تئاتر آفریقایی به خاطر فعالیتشان در یک سال گذشته در شهر اسلو اهدا شد.

جاوید افسری راد به همراه گروه ضربانگ در آمریکا به سر می برد، پیش از سفرش، شهردار اسلو وی را به دفتر خود دعوت کرد و شخصاً انتخاب او را به عنوان هنرمند سال تبریک گفت، شهردار اسلو در این دیدار از کار تازه جاوید افسری راد با عنوان کنسرت مولانا رومی تجلیل کرد.

کنسرت مولانا رومی را گروهی از هنرمندان ایرانی و شش نوازنده برجسته نروژی، نوامبر گذشته در اسلو اجرا کردند، این کنسرت در آوریل گذشته نیز در مادرید پایتحت اسپانیا به اجرا درآمد که با استقبال قابل توجهی روبرو شد.

آثار به اجرا درآمده در این کنسرت بر اساس سروده های جلاالدین محمد بلخی عارف و شاعر پارسی گوی ساخته شده و سالار عقیلی خوانندگی این آثار را برعهده داشت.

گروه ضربانگ که جاوید افسری راد به همراه آن در آمریکا به سر می برد، از مهمترین گروههای سازهای کوبه ای ایرانی است و آقای افسری راد تنها نوازنده ساز ملودیک آن است.

این گروه از دیشب (پنجشنبه) با اجرایی در مرکز فرهنگی شیکاگو دوره کنسرتهای خود را در آمریکا شروع کرده است.

پژمان حدادی، علیرضا پیروزنیا، بهنام و رضا سامانی و مهرداد اعرابی از نوازندگان برجسته سازهای کوبه ای ایرانی، دیگر اعضای گروه ضربانگ در کنسرتهای آمریکا و کانادا هستند و مرشد مهرگان با ضرب و زنگ زورخانه و آواز آنان را همراهی می کند.

این گروه هشت کنسرت در شهرهای آمریکا اجرا می کند و سپس برای برگزاری سه کنسرت به کانادا خواهد رفت.

کنسرواتوار تهران نیز کسب عنوان "هنرمند شهر " پایتخت نروژ را به آقای افسری راد تبریک گفته و برای تمامی هنرمندان ایرانی به خصوص هنرمندان عرصه هنرهای اصیل و قدسی ایران آرزوی سربلندی دارد.

تهيه و ارسال خبر    :   روابط عمومی موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند و کنسرواتوار تهران

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi