Current Date : 7/3/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 08/02/1387

اركستر مجلسی تهران به رهبری «نادر مشایخی» تشكیل شد 

  اركستر مجلسی جدید تهران با رهبری و مدیریت هنری نادر مشایخی تشكیل شد.این اركستر كه هم اكنون تمرینات خود را برای اجرا در اتریش آغاز كرده طی ماه‌های گذشته با برگزاری تست برای انتخاب نوازندگان با سه داور ایرانی،آلمانی و اتریشی به رهبری و مدیریت نادر مشایخی راه اندازی شد.
نادر مشایخی در این باره گفت: این برای اولین بار است كه اركستر مجلسی جدید تهران در خارج از كشور كنسرت می‌دهد و پیش از این با هماهنگی من اركسترهای مختلف تهران در اروپا برنامه داشته‌اند.


  وی ادامه داد:این اركستر در حال حاضر از ۲۵ نوازنده تشكیل شده كه به دعوت دیالوگ بین فرهنگ‌ها در اواخر اردیبهشت برای اجرای قطعاتی از خودم، آیدا نصرت و بابك امیر مبشر , امير حسین آهویی "از هنر آموختگان کنسرواتوار تهران"عازم كشور اتریش است.
رهبر اركستر مجلسی تهران بیان داشت:۳ قطعه از آلبوم مشترك «آیدا نصرت» و «بابك امیرمبشر»و ۲ قطعه الكتروآكوستیك قطعات اجرای ما را تشكیل می‌دهد.
وی افزود: موسیقی نصرت و امیرمبشر بیانگر دیدگاه جوانان به موسیقی و در واقع فیوژن است و در سبك به راك، الكترونیك و در كل موسیقی مدرن نزدیك است.
پگاه ویل مدیر روابط بین الملل اركستر نیز خاطر نشان كرد:جوانان واقعا با استعدادی داریم كه می‌توانند بالاترین قله‌های موسیقایی را فتح كنند نوازندگان و آهنگسازانی كه به قطع تعجب بسیاری را در داخل و خارج از كشور بر می انگیزند.ما باید مراقب این استعداد ها باشیم و آنها را به جهانیان معرفی كنیم.
از هم اكنون باید گفت اجرای اركستر با توجه به استقبالی كه از هم اكنون صورت گرفته است بسیار درخشان خواهد بود مخصوصا اجرای قطعاتی كاملا متفاوت كه نشان دهنده نوعی خاص از آهنگسازان جوان ایرانی است این اجرا را از دیگر اجرا ها متمایز می‌كند.
وی متوسط سن اركستر را ۲۰ سال اعلام كرد و افزود: جوان‌ترین و حرفه‌ای ترین اركستر ایرانی به رهبری نادر مشایخی برای اولین بار در ایران تشكیل شد كه نشان دهنده اعتماد،حمایت و به كارگیری نیروی جوان متخصص توسط رهبر محترم اركستر است.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

لازم به ذکر است که نادر مشایخی در زمان رهبری ارکستر سمفونیک تهران با اجراهای قوی خود در کشور آلمان و تالار وحدت توانست بار دیگر نظر منتقدان سرسخت حوزه موسیقی را متوجه ضرورت های اساسی هر ارکستر بنماید. امید است جناب آقای مشایخی با بهره مندی از مشاوران دلسوز و آگاه در تلاش خود برای ایجاد تحرک بیشتر در جامعه موسیقی در ایران اسلامی موفق تر از قبل عمل نمایند.
دکتر علی معافی.ملبورن. استرالیا
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


تهيه و ارسال خبر    :   روابط عمومي كنسرواتوار تهران

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi