Current Date : 8/15/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 05/02/1385

از اين به بعد ماهواره ها در ايران اسلامی می شود.  

  سعید ابوطالب عضو كمیسیون فرهنگی در جمع خبرنگاران از تهیه‌ی طرح استفاده مدیریت شده از ماهواره‌های پخش مستقیم خبر داد و گفت: "این طرح تا كنون به امضای تعدادی از نمایندگان رسیده و منتظر اعلام وصول آن هستیم."

این طرح شامل 11 ماده و یك مقدمه می‌باشد كه در مقدمه‌ی آن آمده است:

در راستای اجرای بند «ط» ماده 104 قانون برنامه چهارم توسعه جهت ایجاد شرایط لازم برای دریافت برنامه‌های صوتی و تصویری از طریق شبكه‌های اطلاع‌رسانی كابلی و كانال‌های ماهواره‌ای، بر اساس ضوابط صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با در نظر گرفتن شرایط رو به توسعه و پیشرفت سریع كشور و جهان در عرصه‌ی تكنولوژی، ارتباطات و با هدف صیانت از هویت و فرهنگ اسلامی ایرانی این طرح با قید یك فوریت پیشنهاد می‌گردد.

بر اساس ماده 1، به موجب این قانون تولید، ورود، توزیع و استفاده از تجهیزات دریافت از ماهواره‌های پخش مستقیم جز در مواردی كه قانون تعیین كرده است ممنوع می‌باشد.

طبق ماده 2 این طرح، وزارت كشور موظف است با استفاده از نیروی انتظامی و همكاری نیروی مقاومت بسیج نسبت به اعمال ممنوعیت ورود، تولید، توزیع، نصب، راه‌اندازی، نگهداری و استفاده از تجهیزات دریافت از ماهواره كه فاقد مجوز قانونی است اقدام نماید و متخلفین را به مراجع صالحه قضایی معرفی نماید.

طبق ماده 3 این طرح، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران موظف است حداكثر تا شش ماه پس از تصویب این قانون با راه‌اندازی حداقل سه شبكه‌ی تلویزیونی با گستره‌ی كشوری نسبت به دریافت و پخش هم‌زمان آن دسته از برنامه‌های شبكه‌های ماهواره‌ای كه مغایر با ارزش‌ها و مبانی فرهنگ اسلامی و ملی نباشد.

بر اساس بند الف ماده 4، دولت موظف است مجوزهای لازم برای تاسیس مراكز خصوصی "دریافت از ماهواره و پخش" برای استفاده‌كنندگان عمومی را در چارچوب مواد این قانون صادر كند.

همچنین بر اساس بند "ب" مراكز "دریافت از ماهواره و پخش" موسوم به (DMP) موسسات خصوصی هستند كه با استفاده از تجهیزات فنی دریافت از ماهواره، برنامه‌های رادیو تلویزیونی را دریافت و توسط ارتباط كابلی در محدوده‌ی مشخص جغرافیایی در ازای دریافت مبلغ توافق شده در اختیار مشتركان خود قرار می‌دهند.


  بر اساس ماده 5 این طرح، شبكه‌ها و برنامه‌های مجاز برای پخش توسط (DMP) از طریق شبكه كابلی یا از طریق شبكه داخلی در مجتمع‌های مسكونی، شهرك‌ها، هتل‌ها بر اساس ضوابط بین‌المللی درخصوص حق نشر و توسط سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مشخص می‌گردد كه فهرست آن می‌تواند در فواصل زمانی مشخص تغییر كرده و در اختیار این مراكز و مجتمع‌ها قرار گیرد.


تهيه و ارسال خبر    :   ali

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi