Current Date : 2/26/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 29/07/1386

سازهای اركستر سمفونیك برای بتهوون و موتزارت به صدا درمی‌آیند 

  اركستر سمفونیك تهران به رهبري منوچهر صهبایی ۹تا ۱۱ آبان در تالار وحدت به اجرای برنامه می‌پردازد.


  در نشست مطبوعاتی كه صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد، منوچهر صهبایی رهبر میهمان اركستر سمفونیك تهران در خصوص این اجرا گفت: بخش اول این برنامه به اجرایی از آثار موتزارت و بخش دوم به سمفونی شماره ۳ بتهوون با عنوان قهرمانی اختصاص دارد بطوری كه در شروع برنامه اورتور عروسی فیگارو را اجرا می‌كنیم و بعد از آن به همراه سولیست‌هایی كه در مسابقات نوازندگی موتزارت كه یك سال و نیم گذشته در دانشگاه تهران برگزار شد و مقام اول را كسب كرده‌اند،دیگر قطعات این آهنگساز را می‌نوازیم.
وی افزود:در این كنسرت عسل حناچی نوازنده فلوت قسمت اول كنسرتو می‌ماژور از موتزارت،مونا مطبوع نوازنده كلارینت قسمت اول از كنسرتو كلارینت موتزارت در لاماژور و پس از آن فرناز هجی نوازنده پیانو تك‌نوازی كنسرتو لاماژور موتزارت را اجرا خواهند كرد.همچنین ممكن است در آخر اجرا قطعه‌ای از برامس را نیز اجرا كنیم.
این نوازنده ابوآ با اشاره به مسابقات نوازندگی موتزارت بیان داشت: یك سال و نیم پیش من به عنوان هیئت داوران در این مسابقه حضور داشتم و آنجا این پیشنهاد را دادم كه برندگان این مسابقه بتوانند در كنسرت‌های مختلف به عنوان سولیست حضور داشته باشند.
همچنین اركستری تشكیل شود كه این نوازنده‌ها در كنار هم كنسرت‌هایی را برگزار كنند. این پیشنهاد در آن زمان مورد قبول واقع شد ولی متاسفانه بعد از مدتی به دست فراموشی سپرده شد ولی در حال حاضر در اجرای اركستر سمفونیك از این هنرمندان جوان برای معرفی آنها به دوستداران موسیقی استفاده خواهیم كرد.
استاد كنسرواتوار اتریش با اشاره به ضعف‌های اركستر سمفونیك تهران گفت:مشكلات زیادی برای اركستر وجود ندارد و تنها می‌توان با صحبت آنها را حل كرد اما به طور كلی بزرگترین مشكلی كه اركستر سمفونیك تهران دارد بی‌نظمی برخی نوازندگان است كه این هم با صحبت حل خواهد شد.اما به عقیده‌ من اركستر باید همیشه تمرینات خود را داشته باشد و یك رهبر دائم نیز آن را هدایت كند.
این آهنگساز در خصوص برگزاری مستر كلاس‌های خود در تهران اظهار داشت:در خارج از ایران مستركلاس‌ها برای كسانی است كه در یك رشته موسیقی فارغ‌التحصیل شده‌اند و یا اینكه در سالهای آخر هستند و این كلا‌س‌ها به عنوان درس تكمیلی و یا ارتباط با استادانی است كه ایده‌های جدیدی دارند اما در ایران چنین نیست به طوری است كه هر كسی كه حتی كمی ساز می‌زند نیز در مستر كلا‌س‌ها شركت می‌كند.
وی تصریح كرد:من در چندین مستر كلاسی كه در تهران برگزار كردم به همه علاقمندان چه آنهایی كه در سطح عالی قرار داشتند و چه آنهایی كه تنها از موسیقی چیزهایی جزئی می‌دانستند،آموزش دادم. این كلاس‌ها تا این اواخر هم ادامه داشت اما ادامه برگزاری آنها به آینده و نیز درخواست برگزار كنندگان دارد.
رهبر میهمان اركستر سمفونیك تهران در خصوص فعالیت‌های مستمر خود در ایران بیان داشت:با تصمیم‌گیری‌هایی كه دفتر موسیقی ارشاد مبنی بر حضور رهبران میهمان گرفته من نیز در حال حاضر اركستر را رهبری خواهم كرد اما اگر این مركز تشخیص دهد كه حضور من در تهران برای اركستر مفید خواهد بود، طبق برنامه‌ریزی در ایران حضور پیدا خواهم كرد.
صهبایی در خاتمه درباره اجرای آثار آهنگسازان ایرانی كه در قالب سی‌دی منتشر كرده است،توسط اركستر سمفونیك تهران خاطر نشان كرد:اول باید اركستر سمفونیك خوب داشته باشیم بعد به فكر این باشیم كه آثار آهنگسازان ایرانی را اجرا كنیم.چرا كه اگر آثاری كه در گذشته توسط اركسترهای مختلف اجرا شده با اركستری كه آمادگی لازم را نداشته باشد،اجرا شود لطمه‌ای به اثر نخواهد زد اما اگر آثاری كه تاكنون اجرا نشده‌اند و كسی آنها را نشنیده توسط اركستری در وضعیت اركستر سمفونیك تهران اجرا شود لطمه‌ سنگینی را به اثر وارد خواهد كرد.به همین دلیل من در این اجرا از هیچ یك از آثار آهنگسازان ایران كه آنها را در غالب ۱۰ سی دی منتشر كرده‌ام را اجرا نخواهم كرد.
اركستر سمفونیك تهران به رهبری منوچهر صهبایی ساعت ۲۱ روزهای فوق در تالار وحدت به روی می‌رود.


تهيه و ارسال خبر    :   حسين رستمي

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi