Current Date : 8/15/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 25/07/1386

جشن خانه موسيقي برگزار شد. 

  جشن خانه موسیقی به مناسبت سالگرد تاسیس این خانه شامگاه روز گذشته با حضور هنرمندان، برخی مسئولان هنری ، اعضای خانه موسیقی و مردم علاقمند در تالار بزرگ کشور برگزار شد.لازم به ذکر است در این مراسم هیچ نماینده ای از دفتر موسیقی حضور نداشته است.


  در ابتدای مراسم هفتمین جشن خانه موسیقی نماهنگی کوتاه از هنرمندان از دست رفته در سال گذشته پخش شد و یاد پرویز یاحقی نوازنده ویولن ، منصور سینکی نوازنده تار و همچنین محمدعلی بهاری بار دیگر در میان اهالی موسیقی زنده شد. پس از آن مجری برنامه ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در سالن از دبیر جشن خواست تا به عنوان اولین سخنران گزارشی از عملکرد خانه موسیقی و همچنین کم و کیف برگزاری این دوره از جشن موسیقی را ارائه دهد.
● همه ظرفیت هنر موسیقی را به کار می گیریم
حمید رضا نوربخش ضمن خوش آمدگویی به هنرمندان و حاضرین در سالن درباره فعالیت خانه موسیقی در یک سال گذشته گفت : از زمانی که مدیریت خانه موسیقی را از یک سال گذشته تا کنون به عهده گرفتم تمام تلاش من و هیئت مدیره خانه موسیقی در جهت اعتلا و رشد این هنر در خانه خودش بوده است و در این یک سال روند بیمه شدن هنرمندان در خانه موسیقی سرعت گرفته و مرز بیمه شدگان به چهار هزار نفر رسیده است و قرار است به زودی تعاونی مسکن را نیز در این خانه راه اندازی کنیم.
مدیرعامل خانه موسیقی یکی دیگر از دستاوردهای خانه موسیقی را برگزاری کنسرت های متعدد در شش ماه اول سال دانست و گفت : حضورهنرمندان شاخص و صاحب سبک برای برگزاری کنسرت در شش ماه اول سال یکی از بهترین اتفاق های خوب و نیکو در حوزه موسیقی بود ، به این معنا که هنرمندان عزیز در فضایی مناسب عزم خود را جزم کردند تا با برگزاری کنسرتهای پی در پی بار دیگر با یکدیگر تجدید پیمان کنند و این باهم بودن از جمله دستاوردهای خانه موسیقی در یک سال اخیر است و به گمانم این حضور پرشور یک اتفاق بزرگ تاریخی است که در تقویم به ثبت خواهد رسید به همین دلیل خانه موسیقی در نظر دارد تا پایان این سال نیکو همه موجودیت هنر موسیقی را به صحنه آورد.
وی در پایان ضمن ابراز خشنودی از دریافت نشان شوالیه توسط شهرام ناظری و تبریک به جامعه هنری گفت در سال آینده و در جشن بعدی از بهترینهای موسیقی سال تقدیر می شود.
پس از پایان صحبتهای حمید نوربخش مدیر عامل خانه موسیقی، حسین علیزاده در میان تشویقهای پرشور تماشاگران به روی صحنه آمد و قطعاتی را به صورت بداهه نوازی با ساز شورانگیز اجرا کرد .
در ادامه این مراسم دکتر احمد جلالی نماینده سابق ایران در یونسکو به روی صحنه آمد و درباره دیدگاه این شاعر ایرانی نسبت به هنر موسیقی سخن گفت.
پس از شعرخوانی و سخنرانی دکتر جلالی نماهنگی از هنرمندان در خصوص وظایف خانه موسیقی به نمایش گذاشته شد که در آن هنرمندانی چون هوشنگ ظریف، محمدسریر، شاهین فرهت، نادر مشایخی، داود گنجه ای، پرویز مشکاتیان و همچنین محمدرضا شجریان و حسین علیزاده درباره وظایف خانه موسیقی سخن گفتند.
محمدرضا شجریان درباره وظایف خانه موسیقی گفت : یکی از وظایف خانه موسیقی بهبود روابط بین هنرمندان است و در این راستا هنرمندان خانه موسیقی باید این خانه را از خودشان بدانند و با اعتماد به این نهاد صنفی فعالیتهای خود در را پیش ببرند.
پس از نمایش این نماهنگ گروه موسیقی مقام ایرانشهر به سرپرستی ماشالله بامری قطعاتی با عنوان "مه گل"،"بالی کپوتان"و "الله منی" را اجرا کردند ضمن اینکه قرار بود شیرمحمد اسپندار نوازنده دونلی این گروه را همراهی کند اما به دلیل بستری شدن در بیمارستان از همراهی گروه موسیقی ایرانشهر باز ماند.
با به پایان رسیدن این بخش مراسم تقدیر از پرویز مشکاتیان نوازنده صاحب سبک سنتور انجام شد،اما قبل ازآن قطعه فیلمی درباره زندگی و کار وی پخش شد که در آنجا مشکاتیان از داریوش صفوت به عنوان یکی از تاثیرگذارترین کسانی که در زندگی حرفه ای او نقش بسزایی داشته یاد کرد.
سید عباس سجادی(مجری) پس از پخش فیلم ابتدا پیام داریوش صفوت راکه به مناسبت بزرگداشت این نوازنده سنتورارسال کرده بود قرائت کرد و پس از آن فرهاد فخرالدینی و محمدرضا شجریان به درخواست مجری برنامه برای اهدای لوح و تندیس خانه موسیقی دعوت شده تا به روی صحنه بیایندو به این ترتیب بود که پرویز مشکاتیان شانه به شانه محدرضا شجریان در میان تشویق بی امان تماشاگران بر روی صحنه حاضر شدند.
محمدرضا شجریان پس از اهدای این جایزه به مشکاتیان گفت : این جایزه باید خیلی زود تر از اینها به مشکاتیان داده می شد ولی باز هم همین فرصت غنیمت است و خوشحالم این شب پرخاطره را در کنار شما می گذارانم و امیدوارم پرویز به هیمن منوال ادامه دهد و ما هم در کنارش خواهیم بود.
اجرای ارکسترگروه زهی پارسیان از دیگر برنامه های درنظر گرفته شده در جشن خانه موسیقی بود که قطعاتی از موسیقی کلاسک را اجرا کردند.
بعد از اجرای گروه موسیقی پارسیان معرفی کوتاه تصویری از فعالیت گروه کامکارها انجام شد و پس از آن مصطفی کمال پورتراب و داود گنجه ای برای اهدای جایزه به روی صحنه آمدند و گنجه ای درباره خانواده کامکارها و حسن کامکار پدر این خانواده هنرمند سخن گفت و پس از پایان سخن این موسیقیدان پیشکسوت "پشنگ کامکار" به نمایندگی از گروه موسیقی کامکارها جوایزرا دریافت کرد.
اجرای گروه موسیقی کامکارها پایان بخش هفتمین جشن خانه موسیقی بود، این گروه قطعه "خانه ام ابریست" با شعری از نیما یوشیج ورباعیات خیام، اثر ارسلان کامکار را اجرا کردند.


تهيه و ارسال خبر    :   حسين رستمي

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi