Current Date : 7/12/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 24/06/1386

انتظامي «اين فصل را با من بخوان» را به تالار وحدت مي‌برد  

  خبرگزاري فارس:«مجيد انتظامي» به همراه «حسين پارسايي» پروژه موسيقي _ نمايش «اين فصل را با من بخوان» را همزمان با هفته دفاع مقدس در تالار وحدت اجرا مي‌كنند. به گزارش خبرنگار موسيقي فارس،در نشست مطبوعاتي كه صبح امروز با حضور «محمد‌حسين احمدي» مديركل دفتر موسيقي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، «حسين پارسايي» رئيس مركز هنرهاي نمايشي و «مجيد انتظامي»آهنگساز در تالار وحدت برگزار شد.


  همزمان با هفته دفاع مقدس

«مجيد انتظامي»آهنگساز در خصوص اين طرح گفت: چند سال در اين فكر هستم كه كنسرتي اجرا كنم كه با كنسرت‌هاي معمولي تفاوت اساسي داشته باشد از اين رو به تصميم به اجراي چنين پروژه‌اي را كردم.«اين فصل را با من بخوان»روايتي از روز واقعه تا جنگ تحميلي و امروز است.
وي افزود: قطعات با موسيقي روز واقعه آغاز و با حماسه خرمشهر، موسيقي از كرخه تا راين، بوي پيراهن يوسف و آژانس شيشه‌اي ادامه مي‌يابد و با سمفوني ايثار به پايان مي‌رسد.
اين آهنگساز در خصوص شيوه اجراي چنين اثر نمايشي- موسيقايي اظهار داشت: ما سعي داريم در اجراي اين اثر برخي از نوازندگان، گروه كر و گروه نمايش را براي ارتباط بيشتر با مخاطب در بخش‌هاي مختلف سالن قرار بدهيم به طوري چند نوازنده در بالكن اول قرار مي‌گيرند.
همچنين گروه كر از آخرين درب ورودي تالار وارد سالن مي‌شوند و گروه نمايش نيز در سالن در كنار آنها قرار خواهند گرفت.البته همه اينها زماني به حقيقت مي‌پيوندند كه ما تمريناتمان را با گروه نمايش، كر و اركستر به طور مشترك انجام دهيم و ببينيم نتيجه كار چه خواهد شد.
«انتظامي» ادامه داد: اين يك كنسرت موسيقي كلاسيك و سمفوني نيست بلكه بيشتر هدفمان به ثمر نشاندن يك كار تجربي است كه البته امكان شكست نيز در آن وجود دارد.
رهبر اركستر در پايان صحبت‌هاي خود بيان داشت: با ياري مسئولان بعد از اين اجرا ما قصد داريم اين پروژه را در تخت جمشيد نيز پياده كنيم.
در ادامه اين نشست «حسين پارسايي»گفت: قطعاتي كه در اين برنامه اجرا مي‌شود، بخشي از آثار شاخص «انتظامي» است كه تاثير به سزايي را در موسيقي فيلم داشته است.به دنبال برعهده گرفتن طراحي متن و كارگرداني اين اثر از سوي بنده ،طرح نمايش با تاثير پذيري از قطعات انتخابي «انتظامي» شكل مي‌گيرد.
وي ادامه داد: در اين برنامه كار قطعات نمايشي بر عهده «محمد رحمانيان»، طراحي هنري:«امير اثباتي»، طراحي حركتي:«نادر رجب‌پور» و مشاور اجرا «حسين مسافر آستانه» خواهد بود. همچنين «مهتاب نصير‌پور» و گروهي از هنرمندان حركتي در كنار گروه اصلي نيز قرار دارند.
رئيس مركز هنرهاي نمايشي بيان داشت: تاكنون بعد از گذشت 40 روز از شكل‌گيري طرح اوليه اين اتفاق، گروه نمايشي و موسيقي به طور جداگانه كار خود را انجام داده‌اند اما براي شكل‌گيري طرح اصلي از اين هفته تمرينات آغاز مي‌شود.
وي در خصوص حضور «مهتاب نصيرپور» در اين اجرا گفت: ديالوگ‌هاي اين طرح توسط ايشان بيان مي‌شود به طوري كه اين هنرمند قطعات مياني را به ترتيب سير تاريخي بيان مي‌كند. در واقع حلقه ارتباطي موسيقي و نمايش ديالوگ‌هاي «نصيرپور»است.
«پارسايي» در خاتمه خاطرنشان كرد: زمان اجراي اين طرح 90 دقيقه و با زمان استراحت خواهد بود و در قطعه پاياني همسرايي و هم صدايي تماشاگران را با اركستر و گروه نمايش خواهيم داشت تا به نوعي ارتباطي تنگاتنگ بين مخاطب و گروه را اجرا ايجاد كنيم.
«اين فصل را با من بخوان» به همت معاونت هنري ارشاد، مركز هنرهاي نمايشي و ‌دفتر موسيقي ارشاد از 30 شهريور تا 6 مهر ساعت 21 در تالار وحدت اجرا مي‌شود.
انتهاي پيام/ش


تهيه و ارسال خبر    :   mohammadi far

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi