Current Date : 7/14/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 20/06/1386

پاسخ نماینده پارلمانی دانشگاه به اظهارات یکی از نمایندگان محترم مجلس  

  مدير امور مجلس و استانهاي دانشگاه جامع علمي – كاربردي :نظام علمي – كاربردي بعنوان يكي از اركان آموزش عالي كشور
در جهت ايجاد اشتغال مولد، حركت شتابنده­اي دارد.مدير امور مجلس و استانهاي دانشگاه جامع علمي – كاربردي در پاسخ به اظهارات يكي از نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي اعلام كرد: نظام علمي – كاربردي بعنوان يكي از اركان آموزش عالي كشور در جهت ايجاد اشتغال مولد، حركت شتابنده­اي دارد.


  مهندس مهران حسین زاده ، مدير امور مجلس و استانهاي دانشگاه جامع علمي – كاربردي افزود: نظام علمي – كاربردي متولي آموزش­هاي اشتغال محور در كشور بوده؛ هدف بنيانگذاران اين نظام، تربيت نيروي انساني متخصص براي پاسخگويي به نياز­هاي شغلي سازمانها، تاثير­گذاري در اقتصاد دانش­محور، تامين نياز شغلي بازار­كار و كارآفريناني است كه با برخورداري از دانش،‌ مهارت و تخصص، توان بكارگيري ديگر افراد جامعه را نيز داشته باشند ، اين مهم با تدوين برنامه درسي توسط متوليان بخش­هاي مختلف از جمله كشاورزي، صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر،‌ قوه قضائيه و ... صورت مي­گيرد و توسط مراكزي در همين بخش­ها بصورت دولتي يا در حوزه غير دولتي با استفاده از امكانات بخش خصوصي اجرا و اداره مي­شود.

وی در ادامه گفت : جايگاه رشته­هايي چون تعمير و نگهداري آسانسور و پله برقي، فرآوري پسته، تكنولوژي پخت نان،‌ پرورش زنبور عسل،‌ توليد روغن خوراكي، تكنولوژي رنگ خودرو و ... براي مشاغل موجود و آتي كشور انكار­ناپذير است. در اين راستا لازم به ذكر است شوراي برنامه­ريزي درسي دانشگاه تمامي برنامه­هاي درسي را با حضور بالاترين مقامات و نمايندگان سازمان­ها،‌ ارگان­ها و وزارتخانه­ها با لحاظ نيروي انساني مورد نياز در يكايك رشته­ها بررسي و تصويب مي­نمايد ، براي مثال برنامه­ريزي درسي خط مونتاژ خودرو توسط متخصصان صنعت خودروي كشور تدوين شده و در مراكز مستقر در داخل كارخانه­هاي خودرو­سازي،‌ با سرمايه، تجهيزات،‌ مديريت و برخوردار از حمايت كامل آن بخش اجرا و توسط مدرسين خبره و متخصص در همان صنعت تدريس مي­شود. دانشجويان نيز در محيط كار آموزش ديده، كارآموزي كرده و در نهايت در همان محيط براي پاسخگويي به نياز تخصصي خط توليد كارخانه و شركت­هاي مرتبط با آن بكار گرفته مي­شوند. حال، آيا مي­توان نقش اين مراكز با امكانات و تجهيزات وسيع تخصصي را در اقصي نقاط كشور از ماشين­سازي و تراكتورسازي تبريز گرفته تا ذوب­آهن اصفهان، از مجتمع جهاد كشاورزي خراسان گرفته تا كارخانجات فذاي شمال تا لنگرگاه و بنادر تايد­واتر را در اجراي دوره­هاي نظام علمي – كاربردي ناديده گرفت؟

مدير امور مجلس و استانهاي دانشگاه جامع علمي – كاربردي افزود : در پاسخ به نحوه صدور مدارك دانش­آموختگان نظام علمي – كاربردي نيز ذكر اين نكته ضروري است كه دانشگاه جامع در حال حاضر كليه دوره­هاي خود اعم از ترمي و پودماني را با هماهنگي وزارت علوم و صرفاً با مجوز شوراي گسترش آموزش عالي اجرا مي­نمايد و مراكز مجري علمي – كاربردي علي­رغم برخورداري از مجوز شوراي گسترش آموزش عالي كشور مدرك تحصيلي صادر نمي­نمايند و صدور مدرك بصورت متمركز صرفاً توسط دانشگاه جامع علمي – كاربردي انجام مي­پذيرد. لذا عبارت "مدرك ارائه شده از سوي تعدادي از مراكز دانشگاه علمي – كاربردي غيرقانوني است" تعبيري ناصحيح بوده و موجبات تشويش اذهان عمومي را فراهم مي­آورد.

مهندس حسین زاده در ادامه اظهار داشت :دانشگاه در راستاي ارتقاي كيفيت دوره­هاي علمي – كاربردي طرح­هاي مهمي چون انسجام­بخشي، رتبه­بندي مراكز،‌ عدم صدور مجوز براي مراكز فاقد امكانات، سامان­بخشي شهريه و تدوين رشته­هاي جديد مورد نياز بازاركار، بازنگري برنامه­هاي درسي موجود، توسعه و گسترش دوره­هاي كارشناسي ناپيوسته بعنوان نياز­هاي اساسي فارغ­التحصيلان دوره­ها كارداني و ... را به مورد اجرا گذارده كه نتايج بسيار ارزشمندي نيز به همراه داشته است. حال اين سوال مطرح است كه آيا استانداردهاي بين­المللي آموزش عالي علمي – كاربردي چيزي جز استفاده از امكانات و تجهيزات مجهز بخش اجرايي و تخصصي بنگاه­هاي اقتصادي و كارخانجات مهم كشور در راه اعتلاي اهداف بلند دولت جمهوري اسلامي ايران در پرورش استعدادهاي نهفته جوانان اين مرز و بوم است؟ و صد البته اعطاي وام اشتغال، وام شهريه و فراهم ساختن امورات رفاهي براي دانش­آموختگان، دانشجويان علمي - كاربردي همه و همه در راستاي همين اهداف عاليه است. مضافاً اينكه هم اكنون دانشگاه در آستانه ورود به مرحله جديدي است كه در آن مراكز خصوصي با سرمايه­هاي مردمي و با مشاركت مؤسسان با سوابق مناسب آموزشي، علمي و اجرايي امر تعليم و تربيت را براي ممزوج ساختن علم و عمل در متعالي­ترين شرايط بانجام برسانند.

وی در ادامه گفت :كساني كه عاشقانه به آموزش عالي و تربيت فرزندان اين مرز و بوم مي­انديشند، تاثير گذاري در بازاركار به همراه آموزش تؤامان دانش و مهارت، اقتصاد تخصصي محور و بكارگيري جوانان بيكار را سرلوحه امور خويش قرار داده­اند و دقيقاً به همين دليل است كه مسؤولين كشور با درك صحيح جايگاه ويژه دانشگاه با توجه به دستاوردهاي ارزشمند آن توسط شوراي گسترش آموزش عالي، حتي طرح كارورزي براي آموزش و اشتغال دانش­آموختگان ديگر دانشگاه­ها را نيز به اين دانشگاه واگذار نموده­اند. خدمتگذاران نظام علمي - كاربردي كه بصورت شبانه­روزي براي اعتلاي اين نوع آموزش­ها تلاش مي­نمايند، انتظار دارند مسؤولين بويژه نمايندگان محترم مردم با بيان واقعيات و دستاوردهاي اين نظام پويا همانند پاسخگويي به دغدغه اساسي مسؤولين عاليرتبه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در امر اشتغال موجبات نشاط و اميدواري مردم شريف، خانواده­ها، دانشجويان و جوانان اين مرز و بوم را فراهم آورند.

مدير امور مجلس و استانهاي دانشگاه جامع علمي – كاربردي در خاتمه اظهار داشت : از انتقادات سازنده و منطبق با واقعيت استقبال نموده و خاطر نشان مي­سازد اين دانشگاه نيز طي 2 سال اخير نهايت تلاش خود را جهت ضابطه­مند نمودن كليه امور بكار بسته است.
تهيه و ارسال خبر    :   راسخ

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi