Current Date : 7/6/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 20/06/1386

مراسم رونمایی کتب درسی موسیقی برگزار شد  

  در مراسم دومین جشن رونمایی کتب درسی سال جدید تحصیلی در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از برخی مولفان کتب درسی موسیقی تقدیر به عمل آمد.
به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای این مراسم جعفرآبادی دبیر جشن رونمایی کتاب به تالیف کتاب های تازه اشاره کرد و گفت : عناوین تازه ای از کتاب های درسی در حوزه های مختلف منتشر شده که از این تعداد در 9 کتاب درسی تغییرات اساسی اتفاق افتاده است ضمن اینکه در این میان 4 عنوان کتاب درسی در حوزه موسیقی به صورت مشارکتی توسط مولفان این حوزه و برخی از ناشرین این حوزه نوشته شده است.


 
پس از پایان صحبت های دبیر این جشن از "مصطفی کمال پورتراب" ،"ساسان فاطمی"،"مینا افتاده" ،"حسین علیزاده"،"هومان اسعدی" و "علی بیانی" مولفان کتاب درسی "مبانی و ساختار موسیقی ایران ، "ارفع اطرایی" ، "محمدرضا درویشی " مولفان کتاب درسی سازشناسی ایران و همچنین " اتابک الیاسی" و " تقی ضرابی" مولفان کتاب درسی سازشناسی جهان (شناخت سازهای ارکستر سمفونیک) در دو جلد تقدیر شد.

پس از پایان مراسم تقدیر "ساسان فاطمی" پژوهشگر در توضیح کتاب "مبانی نظری و ساختار موسیقی ایران" به خبرنگار مهر گفت : گنجاندن کتاب های درسی درزمینه موسیقی یکی از ضروریات آموزش است و به دلیل وجود همین ضرورت بود که کتاب "مبانی نظری و ساختار موسیقی ایران در پایه تحصیلی متوسطه (فنی و حرفه ای گروه تحصیلی هنر، رشته موسیقی" تالیف شده است و باید متذکر شوم که مجموع کتاب های تالیف شده در حوزه موسیقی حاصل 40 جلسه نشست در طول یک سال با اساتید این فن بوده است .

وی درباره محتوای این کتاب ها گفت " در مبانی تئوریک حاضر ردیف دانی موسیقی ایرانی به معنای عام در نظر گرفته شده است و از ملاک قرار دادن یک ردیف واحد برای تدوین مبانی نظری موسیقی کلاسیک ایرانی اجتناب شده است.

کتاب "سازشناسی ایرانی"در مقطع سوم متوسطه فنی و حرفه ای که توسط "ارفع اطرایی" و "محمد رضا درویشی "تالیف شده در دو فصل تنظیم شده است.فصل اول از این کتاب به مطالعه سازهای مورد استفاده در موسیقی دستگاهی یا مبتنی بر موسیقی دستگاهی اختصاص دارد و فصل دوم به مطالعه اجمالی سازهای مورد استفاه موسیقی اقوام و نواحی مختلف ایران پرداخته است.

"شناخت سازهای ارکستر سمفونیک" که در دو جلد تدوین و تالیف شده است به سازهای ضربی (کوبه ای ) و همچنین سازهای (بادی) پرداخته است این کتاب از جهت تکنیک ، وسعت صدادهی ،نمونه نت و نمونه صوتی به طور کامل بحث شده است .
تهيه و ارسال خبر    :   mohammadi far

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi