Current Date : 7/6/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 16/04/1386

حمايت نمي‌خواهيم ...؛  

  نشست خبري براي بررسي عملكرد كنسرواتوار مسكو در تهران برگزار شد سرويس: فرهنگ و هنر - موسيقي /
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران /
سرويس: فرهنگ و هنر - موسيقي/


نشست خبري در كنسرواتوار تهران با مضمون بررسي عملكرد كنسرواتوار چايكوفسكي مسكو، صبح امروز شنبه ‌١٦ تير برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بخش موسيقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين نشست بهزاد معافي، مدير مسوول موسسه‌ي خوش‌نهاد پيمان و ميهمانان خارجي از كنسرواتوار چايكوفسكي مسكو حضور داشتند و درباره‌ي اجراها و همكاري اين دو كنسرواتوار سخن گفتند.

معافي گفت: كنسرواتوارتهران در سال ‌١٣٧٨ تاسيس شد و موسسه‌اي غير انتفاعي است كه در راستاي اهداف دولتي فعاليت مي‌كند. از آنجا كه ايران يك كشور صنعتي نيست، ما بايد در زمينه‌هاي فرهنگي فعاليت خود را بالا ببريم و بريا اينكه سطح رشد كند به استانداردهاي جهاني نزديك شويم.  1386/04/16
07-07-2007
15:12:28
8604-09532: کد خبروي افزود: بين ما و كنسرواتوار چايكوفسكي قرارداد همكاري امضا شد و هم اكنون ‌١٠ سال است كه فعاليت فرهنگي مشترك داريم. استفاده از استادهاي خارجي، همكاري‌هاي فرهنگي هنري با كنسرواتوارهاي ديگر مثل لهستان و ... همواره در دستور كار ما بوده است.

معافي به دعوت از چهره‌هاي مطرح خارجي همچون خوليو آلمايدا و برگزاري بزرگداشت‌هايي مثل زولتان كداي و بلا بارتوك اشاره كرد و گفت: همواره هدف ما شناساندن ايران به كشورهاي ديگر بوده است و حتي ما در زمينه‌ي تهيه‌ي فيلمي براي روابط تاريخي فرهنگي ايران و روسيه فعاليتهايي داشته‌ايم.

به باور او، هر فرد خارجي با تفكر محبوسي وارد ايران مي‌شود و پس از ورود نظرش عوض مي‌شود، در همين راستا ما گروه‌هايي را به فستيوال‌هاي بين‌المللي برده‌ايم و از كنسرواتوار مسكو نيز دعوت كرديم تا بهترين دانشجوهايشان را براي اجراي كنسرت در كنسرواتوار و حوزه‌ي هنري بفرستند.

وي كه به تقبل تمام هزينه‌هاي گروه توسط كنسرواتوار تهران اشاره مي‌كرد گفت: گروه اعزامي هشت نفر اعلام شد اما چهارنوازنده، يك سرپرست و يك خبرنگار كساني بودند كه اسمشان خوانده شد و در كنسرواتوار ديده شدند، و ‌٤ اجرا در كنسرواتوار تهران و ‌١ اجرا در حوزه هنري به صورت رايگان برگزار مي‌كنند.

يروميدايگور، خواننده‌ي آواز كلاسيك، باريتون، گريگور آرتاش، فلوت، ايوانف ايوان، ويولون، سيليكف آزماف، پيانو، بليپن گو آلك، سرپرست و آيداسوبلوا به عنوان خبرنگار در اين گروه حضور دارند.

معافي در پاسخ به اين پرسش كه چند درصد از مردم از اجراي چنين برنامه‌اي مطلع هستند، گفت: در دانشگاه‌هاي مختلف و مراكز آموزشي اطلاعيه‌هايي كار شد اما به صورت وسيع نبود.

وي كه نبود تخصيص بودجه به كنسرواتوار را معضلي جدي مي‌دانست، تاكيد كرد: ما ادعا مي‌كنيم بهترين و بالاترين مركز موسيقي در كشور هستيم و از مسوولان كمك جدي مي‌خواهيم، البته اگر برخي دستگاه‌ها سنگ نياندازد، حمايت نمي‌خواهيم.

معافي به خريد زميني به وسعت ‌٠٠٠/٢٢ متر خارج از تهران اشاره كرد و هزينه‌ي تاسيس مكاني آموزشي را حداقل حدود پنج ميليارد تومان برآورد كرد.

او در پاسخ به اين پرسش خبرنگار ايسنا، مبني بر اينكه كنسرواتوارها در جهان داراي حداقل استانداردي هستند و كنسرواتوار تهران آيا همه‌ي استانداردهاي جهاني را براي اخذ اين نام داراست، گفت: معاون كنسرواتوار چايكوفسكي، سوخانوف، با بازديد از اين مكان آنرا تاييد كرد و گفت كه كنسرواتوار تهران، پسر خوانده‌ي كنسرواتوار چايكوفسكي است.

معافي سپس به يكي بودن سرفصل‌هاي درسي با ديگر كشورها اشاره كرد، گفت: در كشورهاي ديگر موسيقي اولويت اول است. در ازبكستان رييس‌جمهور بهترين منطقه در تاشكند را براي كنسرواتوار مشخص كرد وآن را به آلماني‌ها داد تا بسازند و يا رييس كنسرواتوار لهستان با گروهش نخست در كنسرواتوار برنامه اجرا كردند.

آيدا سوبلوا، خبرنگار راديو و تلويزيون مسكو، نيز گفت: كار بزرگ، از آرزوي بزرگ شروع مي‌شود و ما فكر مي‌كرديم در ايران موسيقي كلاسيك اروپايي حرام است تا اينكه چند سال پيش با بهزاد معافي ملاقات كرديم و او درباره‌ي راه‌اندازي چنين مكاني صحبت كرد.

آلك نيز به‌عنوان نماينده‌ي كنسرواتوار چايكوفسكي عنوان كرد: دانشجويان ايراني بسيار با استعداد هستند و براي رسيدن به سطح عالي فعاليت مي‌كنند. كنسرواتوار مسكو ‌١٤٠ سال پيش تاسيس شده و با توجه به ‌١٠ ساله بودن، كنسرواتوار تهران از سطح كيفي خوبي برخوردار است.

در پايان نيز هنرجويان كنسرواتوار چايكوفسكي سه تانگو از پياتزولا، درخت هلو و‌آوازي كلاسيك را با پيانو، ويولن و فلوت اجرا كردند.

اين گروه امشب ساعت ‌٢١ در تالار انديشه‌ي حوزه‌ي هنري به روي صحنه مي‌روند.

انتهاي پيام

کد خبر: 8604-09532


تهيه و ارسال خبر    :   روابط عمومي

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi