Current Date : 7/6/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 14/03/1386

بازسازی و انتشار تصنیف‌های مرحوم طالع همدانی 

  مجموعه‌ای از تصانیف مرحوم عبدالله طالع همدانی با تنظیم تازه مهران مهرنیا و آواز سالار عقیلی به بازار موسیقی عرضه می‌شود


  كنسرواتوار تهران - مهران مهرنیا آهنگساز و نوازنده تار ضمن اعلام این خبر به همشهری‌آنلاین گفت :تولید این كار بیش از یك سال طول كشید وملودی این قطعات بین سالهای ۱۳۱۰ تا۱۳۲۵ توسط استاد عبدا… طالع همدانی ساخته اما هیچگاه ضبط نشده بود و من در حشر و نشری كه در دوران حیات ا ستاد با ایشان داشتم اجازه بازسازی این تصانیف را ازایشان گرفتم.
وی گفت :با توجه به ویژگیهای ملودیك این تصانیف ترجیح دادم انها را با یك اركستر خاص ضبط كنم .اركستری كه در سالهای بسیار دور برای اجرای اینگونه اثار استفاده می شده است كه خوشبختانه این تركیب بسیار عالی جواب داد.
مهرنیا درباره چگونگی طی شدن مراحل مختلف كار گفت:كار ضبط شده را كه البته در ابتدا در چپ كوك و برای صدای چپ انجام شده بود به مدیریت جدید مركز موسیقی صدا و سیما ارائه دادم با علم به اینكه ریاست و قائم مقام جدید به شدت در پی اثار فاخر و با كیفیت موسیقی بودند اطمینان داشتم كه مورد توجه قرار می گیرد و همین اتفاق هم افتاد .با قراردادی كه بسته شد كار را به راست كوك انتقال دادم و پس از چند رای زنی با خوانندگان مختلف اقای (سالار عقیلی)را برای اجرا دعوت نمودم كه خوشبختانه با تلاش و جدیت فراوان توانستند تا حد زیادی از پس اجرای كار بر آیند. البته در تمام این مدت همكای‌ها و لطف اقایان (پیریایی_تقی پور_ساعد باقری )نیروی مضاعفی بود جهت ادامه و بهبود كار.
مهرنیا درباره تحولات صورت گرفته در بخش موسیقی صدا و سیما گفت:بی شك تحولات انجام شده در مركز موسیقی صدا و سیما انقدر هست كه به سادگی قابل تشخیص باشد و این تغییر در تولیدات مركز نیز در حال خود نمایی است. علاقه فراوان ریاست مركز و قائم مقام ایشان به تولید اثار با كیفیت وتلاش در این مسیر روح مركز موسیقی را متحول كرده است.
مهرنیا كه اثرش به عنوان اثری كیفی در روزهای پایانی سال گذشته تقدیرنامه‌ای را از مركز موسیقی صدا و سیما دریافت كرده بود گفت‌: همین اتفاقات باعث شده تا امثال من كه پیش از این حتی فكر همكاری با مركز را نمیكردیم، حال با كمال میل به همكاری های بعدی بیاندیشیم. از این مهم‌تر درك هنری حوزه ی ریاست است كه باعث ایجاد انگیزه های روز افزون در اهل موسیقی خواهد شد.
تقدیر از اثر تولید شده توسط من و درك تلاشی كه در تولید ان شده بدون در نظر گرفتن هدایا و… نیرویی‌است كه در روح و روان یك موزیسین تزریق می‌گردد تا در فكر اثار و تولیداتی بهتر و برتر باشد. درست است كه هنر مند برای تشویق شدن كار نمی‌كند اما وقتی درك مدیر و سفارش‌دهنده را احساس كند انگیزه بیشتری می‌یابد.


تهيه و ارسال خبر    :   حسين رستمي

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi