Current Date : 7/12/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 01/01/1386

کارنامه موسيقی ايرانی در کاليفرنیا در سال 1385 

  در سال 1385 هنرمندان متعددی برای دوستداران موسیقی ایرانی مقیم کالیفرنیا موسیقی سنتی، محلی و یا تلفیقی اجرا کردند.نکته جالب اینست که میزان علاقمندی به موسیقی های سنتی کشورها به ویژه کشورهای شرقی در میان مردمان مغرب زمین در حال افزایش است.هر ساله برگزاری جشنواره های موسیقی سنتی در کشورهای همچون روسیه و در شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا و نیز تورونتو در کانادا،رم در ایتالیا ،کالیفرنیا در آمریکا و نیز مقر یونسکو در پاریس محلی برای عرضه موسیقی ملی و سنتی کشورهای گوناگون است که متاسفانه خبری از اعزام گروه های ایرانی نیست و نوازندگان و گروه های ایرانی در سالن های متفرقه به اجرای برنامه می پردازند.


 
در سال 1385 هنرمندان متعددی برای دوستداران موسیقی ایرانی مقیم کالیفرنیا موسیقی سنتی، محلی و یا تلفیقی اجرا کردند.

حسین عمومی علاوه بر پیگیری و اجرای برنامه های آموزشی "هفت دستگاه" در راستای آشنایی بیشتر شنوندگان با اصول موسیقی سنتی ایران، کنسرتهایی نیز با نواختن نی و خواندن آواز ارائه نمود.لازم به ذکر است که حسین عمومی استاد دانشگاه کالیفرنیا ،در سال گذشته در خصوص تنبک کوکی در کنسرواتوار تهران به همراه تعدادی از نوازندگان ضمن ایراد سخنرانی در باره پژوهش های انجام شده توسط ایشان به اجرای برنامه در دستگاه های مختلف موسیقی سنتی پرداختند.

سیما بینا خواننده سرشناس موسیقی محلی و به ویژه خراسانی کنسرتی شاد و زیبا را برای مخاطبان مقیم کالیفرنیا به ارمغان آورد.

حسین بهروزی نیا نوازنده عود که با گروه ها و نوازندگان برجسته متعددی ساز نواخته و از کارهای جدیدترش "سه نوازی" مقبول خاطر موسیقی دوستان شده است، با اجرای موسیقی محلی خراسان و شمال ایران سیما بینا را همراهی کرد.

اعظم علی خواننده موسیقیهای تلفیقی کارهای بیشتری را به زبان فارسی ارائه کرد و تاکید بیشتری روی ملودیهای محلی و ترانه های قدیمی ایرانی داشت.

رامین ترکیان آهنگساز و نوازنده سازهای متعدد (دیوان، ساز، گیتار، گیتار ویول) قطعات متنوعی را برای گروه نیاز به خوانندگی اعظم علی تنظیم و اجرا کرد. قطعه خراسانی "آهوی دشت" مورد استقبال نسل جوان قرار گرفته است.

مهرداد اعرابی نوازنده سازهای کوبه ای و زهی سال پرکاری را پشت سر گذاشت. او علاوه بر نواختن ویولن و تهیه موسیقی برای فیلم، با نواختن دف و تنبک هنرمندانی چون محمدرضا لطفی و حسین عمومی را همراهی کرد و کارهایی نیز با نواختن کمانچه ارائه داد.

امید ذوالفنون، فرزند محمود ذوالفنون، نوازنده قديمی ويولون با نواختن ويولنسل که بطور معمول در ارکستراسیون موسیقی کلاسیک غربی استفاده می شود، در مراسم بزرگداشت پدرش، برادران خود را در اجرای قطعات سنتی همراهی کرد.


امیر کوشکانی نوازنده تار و سه تار برای همراهی با حسين عمومی از ونکوور به کالیفرنیا سفر کرد و اجرایی حرفه ای ارائه کرد.

هدر کارمن که از دانشجویان آمریکایی حسين عمومی در دانشگاه سیاتل است با نواختن نی، خواندن مثنوی و دکلمه شعر فارسی تحسین مخاطبان ایرانی را برانگیخت.

کورش تقوی نوازنده سه تار کنسرتهای متعددی را با همراهی هنرمندانی چون پژمان حدادی و مهرداد اعرابی اجرا کرد.

پژمان حدادی نوازنده سازهای کوبه ای چهره جدیدی از تنبک را به علاقمندان موسیقی نمایاند. او فضاسازی های جدید و متفاوتی را روی تنبک و چند ساز کوبه ای دیگر – به تنهایی یا تلفیقی – ابداع کرده است.

جسیکا کنی غير ایرانی ديگری بود که به زبان فارسی آواز خواند و تصنیف مقام اصفهان اجرا کرد.


تهيه و ارسال خبر    :   روابط عمومی

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi