Current Date : 2/26/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 15/08/1385

موسیقی ایرانی به جزایر قناری می‌رود 

  موسیقی و رقص سنتی جنوب ایران جمعه هفته آینده در جشنواره بین‌المللی جزایر قناری اسپانیا واقع در اقیانوس اطلس طنین خواهد انداخت.


  موسیقی و رقص سنتی جنوب ایران جمعه هفته آینده در جشنواره بین‌المللی جزایر قناری اسپانیا واقع در اقیانوس اطلس طنین خواهد انداخت.
این جشنواره ، "فستیوال موسیقی و رقص جهان - وماد" (‪ (WOMAD‬نام دارد و علاوه بر ایران به مدت سه روز شاهد اجرای موسیقی كشورهای انگلیس ، اسپانیا ، مالی ، سنگال ، غنا ، زیمباوه ، آمریكا ، فرانسه ، چین ، آفریقای جنوبی ، ژاپن ، جامائیكا ، كوبا و آرژانتین خواهد بود. مسئولین برگزاری این جشنواره در اطلاعیه‌ای اعلام كردند گروه موسیقی محلی بوشهری "شنبه‌زاده" از ایران ساعت ‪ ۱۴‬و ‪ ۴۵‬دقیقه روز جمعه نوزدهم آبان به وقت محلی و ساعت ‪ ۱۹‬فردای همان روز در شهر "لاس پالماس" مركز جزیره قناری بزرگ هنرنمایی خواهد كرد.مسئولان "وماد" از موسیقی بوشهری به عنوان سبكی از موسیقی سنتی نام برده‌اند كه قرنهاست تحت تاثیر فرهنگهای مختلف منطقه در خلیج فارس نواخته می‌شود و بیانگر بخشی از مذهب ، زندگی ، اجتماع و احساسات مردم این خطه ایران است. نی‌انبان ، نی جفتی ، دامان ، ضرب تمپو ، فلوت سنتی ، سنج و بوق ، سازهایی هستند كه گروه ایرانی "شنبه زاده" در اجرای برنامه‌های خود از آن بهره خواهد گرفت.
"سعید شنبه‌زاده" كه مدیریت این گروه را بر عهده دارد ، ‪ ۱۶‬سال پیش جایزه موسیقی جشنواره بین‌المللی "فجر" را در تهران دریافت كرد و تاكنون مقالات و تحقیقات بسیاری را درباره موسیقی جنوب ایران انجام داده است. او آهنگساز برخی فیلمهای سینمای ایران نیز هست و علاوه بر آن ، ریاست مركز فرهنگی موسیقی و هنر جزیره كیش را بر عهده دارد. جشنواره "وماد" كه امسال شاهد اجرای موسیقی محلی جنوب ایران در جزایر قناری اسپانیا است ، در ‪ ۱۹‬كشور مختلف جهان برگزار می‌شود.امسال علاوه بر اسپانیا ، استرالیا ، نیوزیلند ، انگلیس ، كره جنوبی و سنگاپور میزبان این فستیوال بین‌المللی بوده‌اند.وماد همچنین برای دومین بار است كه طی یكسال گذشته در اسپانیا برگزار می‌شود. این جشنواره بهار گذشته در شهر "كاسرس" در غرب اسپانیا برپا شده بود. این جشنواره علاوه بر موسیقی ، مكانی برای تبادل فرهنگی میان كشورهای مختلف و معرفی غذاها و آداب و رسوم آنان نیز به شمار می‌رود و به همین دلیل ، كارگاههای آموزشی مختلفی در این زمینه در جزایر قناری برپا خواهد شد.یكی از برنامه‌های غیر موسیقایی وماد در جزایر قناری ، معرفی غذاهای چینی اعلام شده است.


تهيه و ارسال خبر    :   حسین رستمی

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi