Current Date : 7/13/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 25/07/1385

چگونه يك خواننده محبوب و مردمي و پولدار شويم؟ از وبلاگستان 

  ارژنگ حاتمي، در وبلاگ خود به نام تنظ‌نوشته‌ها با نگاهي هجوآلود به برخي از ترانه‌خوان‌ها پرداخته است. او براي خواننده «محبوب و مردمي و پولدار» شدن راهنماي ساده‌اي نوشته است!

1ـ اولين قدم براي وارد شدن به عرصه هنر، قهر كردن با مادر است، مگر نشنيده‌ايد كه مي‌گويند: «هر كس از مادرش قهر كرد، رفت خواننده يا بازيگر شد؟!»، البته اگر خيلي بچه ننه هستيد و نمي‌تونيد با مادرتون قهر كنيد، فقط يك راه ديگه داريد و اون هم اين است كه به باباتون بگيد بره و يك زن ديگه هم بگيره و شما از ننه دوميتون قهر كنيد!!


  2ـ اكنون شما بايد به دنبال ترانه بگرديد، اما چون پول نداريد ... ببخشيد چون ترانه‌سراها را قبول نداريد تصميم مي‌گيريد از خودتان شعر در كنيد! براي اين كار لازم است به دور و ور خود نگاه كنيد و نام هر چيزي را كه مي‌بينيد بسراييد، البته راه‌هاي فراوان ديگري هم براي ترانه‌سرايي هست كه در مقال نمي‌گنجد.

3ـ نگاهي به دور و بر خود بيندازيد، چه مي‌بينيد؟ يك اتاق به هم ريخته... نه كمي نگاهتان را وسعت دهيد ... حالا چي مي‌بينيد؟ ... درست است يه عالمه استعداد كه هنوز كشف نشده‌اند، حتما شما پسرخاله و يا پسر عمويي داريد كه گيتار زدن بلد باشد، پس سريعا با خانه عمه و خاله‌تان تماس بگيريد و با آنها بگوييد خواننده شده‌ايد و به نوازنده نياز داريد، آنها هم سريعا از شما مي‌خواهند اجازه دهيد برايتان آهنگ بسازند!

4ـ به وزارت ارشاد برويد و كمي خواهش و تمنا كنيد كه به آلبوم شما مجوز ندهند، اگر هم مجوز دادند باز هم عيبي ندارد شما كار خودتان را بكنيد يعني سري به نشريات زرد بزنيد و بگوييد كه دست‌هايي پنهان، چشم ديدن موفقيت شما را ندارند و تهديد كنيد از كشور مي‌رويد!

5ـ پرواز به آن طرف آب‌ها، براي شروع دبي خوب است (چون بيشتر از اون پول بليت نداريد!)، اكنون شما به يك شبكه 24 ساعته دعوت مي‌شويد كه حرف بزنيد، براي محبوبيت هم كافيست جلوي دوربين گريه كنيد و بگوييد دلتان براي كشور و كوچه‌هاي شهرتون تنگ شده ... اصلا بهتره يه شعر هم در اين مورد بخونيد:

مي خوام بيام به ايرون تو صف نون بمونم ... اونجا واسه خودم و ننه‌ام بخونم
اينجا دلم گرفته، يه همزبون ندارم ... اينجا حتي «لپ لپ» هم نداره!
(اصلا مهم نيست كه شعرتون قافيه و وزن نداشته باشه، مهم حس شماست كه منتقل ميشه!)

6ـ نگاهي به خود بيندازيد ... چه مي‌بينيد؟ يك جوان، موي بلند، روي سياه، ناخن كثيف؟! نه ... بهتر به خود نگاهي بيندازيد ... چي مي‌بينيد؟ چي؟ يك جوون منحرف غرب‌زده بي‌خانمان؟! ... اصلا بهتره خودم بگم، شما الآن به آرزوي خودتون رسيده‌ايد، اكنون شما يك خواننده محبوب هستيد كه حتي در روستاها هم پوسترها و CD هاتون خريد و فروش مي‌شه، و هر روز چند كنسرت مي‌گذاريد.

7ـ حالا وقت آن است كه كمي به گذشته خود فكر كنيد و به ياد آوريد چه كسي شما را راهنمايي كرد تا يك خواننده شويد؟! كمي معرفت داشته باشيد و حداقل يك امضا به من بدهيد!تهيه و ارسال خبر    :   www.baztab.com

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi