Current Date : 9/30/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 29/05/1385

گزارشی از یک هفته حضور نوازنده مطرح گیتار کلاسیک جهان  

  " پروفسور خولیو آلمایدا " نوازنده جهانی گیتارکلاسیک از روز یکشنبه 22/5/85 به دعوت کنسرواتوار تهران به ایران آمد.به همین مناسبت روز دوشنبه بیست و سوم مردادماه نشست مطبوعاتی با حضور نمایندگان رسانه ها برگزار شد.ابتدای این جلسه بهزاد معافی رئیس کنسرواتوار موسیقی درخصوص دعوت ازاساتید موسیقی دنیا گفت:

هدف ما این است که به کشورهای دیگر نشان دهیم ایران در زمینه آموزش موسیقی ایرانی و کلاسیک فعالیت دارد و همانطور که تا به حال رئیس کنسرواتوار چایکوفسکی روسیه و رئیس کنسرواتوار گدانس لهستان به دعوت این کنسرواتوار به تهران آمده اند این بار نیز میزبان " پروفسور خولیو آلمایدا " نوازنده گیتار کلاسیک هستیم.


  همچنین در این نشست علی معافی معاون کنسرواتوار تهران اظهار داشت: بسیاری از متقاضیان ورود به کنسرواتوار تهران، ساز گیتار را برای تحصیل انتخاب می کنند، فکر کردیم دعوت از نوازنده برجسته ای مانند خولیو می تواند بار آموزشی مناسبی برای پیشرفت دانشجویان داشته باشد.

روز سه شنبه بیست و چهارم مردادماه به نقل از مدیر روابط عمومی کنسرواتوار تهران " خولیو آلمایدا " گفت: " صبح زود که وارد هتل شدم موسیقی ای از تلویزیون ایران پخش شد که من را شگفت زده کرد و اگر گیتار این امکان را داشت که ربع پرده بنوازم آنرا می نواختم. "
نکته قابل توجه آنکه خولیو به نغمه اذان که با صدای مرحوم موذن زاده پخش شده بود علاقه نشان داده بود و حتی مجدداً اظهار کرده بود که با شنیدن این قطعه احساس آرامش می کنم.
همچنین در روزهای سه شنبه و چهارشنبه “ workshop “ ورک شاپ با حضور " خولیو آلمایدا " در کنسرواتوار تهران برگزار شد. در این کلاس ها " خولیو آلمایدا " به نوازندگی تک تک دانشجویان گوش کرد و ابراز خوشحالی نسبت به اجرای دانشجویان کنسرواتوار کرد. تاکید وی در این دو “ workshop “ فکر کردن بیشتر برای اجرای هر قطعه به دانشجویان بود.
روز پنجشنبه بیست و ششم مردادماه " گیتاریست معروف اکوادری در تالار اندیشه حوزه هنری به اجرای کنسرت پرداخت.
در این کنسرت که با نام پایداری برای صلح در میان انبوه علاقمندان و تماشاگران اجرا شد، ابتدا قطعاتی از موسیقی اسپانیا و برزیل را نواخت و در بخش دوم مراسم به همراه مصطفی آخوندی قطعاتی از موسیقی کاتالون، برزیل، اسپانیا، اکوادور و آرژانتین را اجرا کردند. همچنین در بخش پایانی این برنامه، آلمایدا و مصطفی آخوندی به همراهی میثم معافی نوازنده تار، قطعه " می خوام برم کوه " که یکی از قطعات فولکلور قدیمی ایرانی است را با تنظیم "مصطفی آخوندی " اجرا کردند.
روز جمعه بیست و نهم مردادماه " خولیو آلمایدا " بعد از چند مصاحبه اختصاصی، شاهد اجرای گروههای منتخب کنسرواتوار تهران بود، نظیر کنسرت سازهای کوبه ای به سرپرستی (علی میثمیان)، گروه راک خرمشهر 59 به سرپرستی (کامران جهانبانی)، قطعاتی هم توسط دانشجویان گیتار راک اجرا شد، که همگی بسیار مورد توجه خولیو قرار گرفت علی الخصوص اجرای یکی از دانشجویان راک که خولیو درخصوص وی گفت: " امیدوارم در کنسرواتوار کلن آلمان ایشان را ببینم. "
در پایان نیز گروه سنتی به رهبری ماهور احمدی قطعاتی نظیر مرغ سحر، هزاردستان، تا بهار دلنشین را اجرا کردند.
وی در ادامه روز جمعه به همراه " دکتر بهزاد معافی " رئیس کنسرواتوار " دکتر حق شناس " مدیر مسئول روزنامه " و " علی معافی " معاون کنسرواتوار و همچنین "مصطفی آخوندی" از اساتید کنسرواتوار از دفتر روزنامه اعتماد ملی دیدن کردند و در پایان این روز وی تالار رودکی به اجرای " کیوان میرهادی " مدیر دپارتمان گیتار، کنسرواتوار تهران رفت و بالاخره در روز شنبه بیست و هشتم مردادماه وی پس از بازدید نهایی و گفتگو با اساتید گیتار و مدیران دپارتمانهای کنسرواتوار و دانشجویان علاقمندبا ابراز علاقه به بازگشت دوباره و قرار مبنی بر همکاری با استادان جهت اجرای گیتار و آواز، گیتار و تار، گیتار و ارکستر کنسرواتوار، تهران را ترک کرد


تهيه و ارسال خبر    :   روابط عمومی کنسرواتوار تهران

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi