Current Date : 8/15/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 25/03/1385

مراسم نكوداشت پايور و صبا برگزار شد  

  خبرگزاري فارس: مراسم نكوداشت فرامرزياپور استاد برجسته سنتور و ابوالحسن‌خان صبا عصر امروز به همت مركز موسيقي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در فرهنگ سراي هنري برگزار شد


  به گزارش خبرنگار فارس، در اين مراسم كه با حضور سيدعباس سجادي مدير مركز موسيقي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، محمد مهدي عسگرپور رياست اين سازمان با شهرام ناظري، هوشنگ ظريف و تني چند از هنرمندان موسيقي در فرهنگ‌سراي هنر برگزار شد، حسين دهلوي آهنگساز و خالق اپراي مانا و ماني گفت:‌نام استاد صبا براي همه علاقمندان موسيقي نامي آشناست اين هنرمند خدمات زيادي به رشد فرهنگي اين هنر انجام داد.
وي افزود: صبا يكي از نوابع موسيقي، بود كه توانست يادگارهاي هنري بسياري را براي موسيقي ما يادگار بگذارد و در زماني كه هنرهاي زيبا شكل گرفت تشكيل اركستر شماره اين دانشكده بر وي محول شد و توانست با ذوق و استعداد سرشار اين اركستر تشكيل و رهبري كنند.
دهلوي با بيان اينكه هنرها از جمله موسيقي نمايانگر رشد فرهنگي هر ملت است، در خصوص پايور افزود: يكي از محاسن پايور طلبه‌گي او در راه فراگيري اصول كلي موسيقي است كه در كل ايفا رشد كرد.
او هميشه در پي فراگيري جنبه‌هاي موسيقي بود و برخلاف كساني كه با خط نت مخالف بودند پايور در ظرافتهاي موسيقي نيز پاي جلوتر گذاشت به اين ترتيب توانست خدمات نصري خود را ادامه دهد.
در ادامه اين برنامه كه بدون حضور فرامرز پايور به دليل كسالت ايشان برگزار شد، پيام اين نوازنده برجسته توسط سعيد ثابت نوازنده سنتور و از شاگردان پايور قرارئت شد در اين پيام پايور آورده است كه بدين وسيله سپاس و قدرداني خود را از مسئولان موسسه منجمله شهر وابسته به سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران به مناسبت بزرگداشت اينجانب فرامرز پايور و هم‌چنين يادبود استاد بزرگ عزيزمان ابوالحسن‌خان صبا تقديم نموده و رابطي هموار و مستدام براي مسئولان اين سازمان در هدفي كه پيش گرفته‌اند، آرزو مي‌كنم.
همچنين پرويز مشكاتيان نيز در پيام خود به برگزاري اين مراسم گفت: در اين فضاي قدسي گردهم آمده‌ايم به ياد استاد ابوالحسن صبا و نكوداشت استاد فرامرز پايور كه اگر صبا را به حق پدر موسيقي ايران بناميم فرزند خلف آن كسي جز پايور نيست. بزرگ استادي كه با پايوري و پايداري موسيقي اين مرز و بوم را زبي‌راهه رهانيد و نيز جهانيد، آن را از خلوت به درآورد و آفتابي كرد، جاني تازه در آن دميد و آن سان كه ارش جانش را تيركمانش نهاد و آن را شصت هزار فرسنگ پرتاب كرد كه مرز ايران در تهران عيان گردد .
بنابراين گزارش: در ادامه اين مراسم نصراله شيرين آبادي نوازنده گروه نغمه‌ جوان به اجراي قطعاتي از استاد پايور پرداختند و سپس هوشنگ ظريف نوازنده سه تار در خصوص زندگي هنري و خاطراتش با اين هنرمند به ايراد سخن پرداخت. بعد از صحبتهاي ظريف چنگ بلورين و جايزه ويژه به ابوالحسن‌خان صبا، فرامرز پايور، محمدرضا درويشي، بيژن عارفي سازنده ساز سنتورها محمود موسوي زير انتشارات ماهيور و ناصر فرهودي صدا بردار پيشكوست موسيقي اهدا شد.
در پايان مراسم اطرايي نيز به ايراد سخنراني در خصوص فرامرز پايور پرداخت و سپس شاگردان اين نوازنده برجسته سنتور قطعاتي را اجرا نمودند.
لازم به ذكر است: مراسم نكوداشت فرامرز پايور و يادمان ابوالحسن خان صبا عصر امروز با حضور خانواده‌ بزرگ موسيقي و مسئولان سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در فرهنگسراي هنر برگزار شد.
خبرگزاری فارس


تهيه و ارسال خبر    :   الینا مصدق

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi