Current Date : 7/3/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 08/03/1385

لطفی پاسخ منتقدانش را داد 

  لطفی در سخنرانی روز گذشته خود گفت : اگر هنرمندان با هم همدل باشند ، باز هم اتفاقات خوب گذشته در عرصه موسیقی تکرار می شود .
به گزارش خبرنگار موسیقی مهر ، لطفی که بعد از ظهر دیروز در دانشگاه هنر سخنرانی می کرد با بیان این مطلب گفت : اگر این همدلی ها و ارتباطات نزدیک وجود نداشته باشد و من اینجا ساز خودم را بزنم و هنرمند دیگرى در نقطه‌اى دیگر ساز خودش رابزند ، ما هیچ وقت نمی توانیم با هم روى صحنه نتیجه خوبی بگیریم .او افزود که کینه‌اى از کسى به دل ندارد وهیچ وقت هم علیه کسى نبوده‌ است .


  وی که در این سخنرانی به نوعی پاسخ منتقدانش را هم می داد در بخشی ار سخنانش در مورد نقش "نت" در آموزش موسیقی گفت : آشنایی با نت لازم است ، اما کافی نیست چرا که وقتی نت به صورت آموزشی در آید فرهنگ آموزشی غرب را هم با خودش به ارمغان می آورد.

لطفی درادامه با اشاره به اینکه تدریس علوم و شیوه آموزش موسیقی ما ازقدیم شنیداری بوده است گفت : من"نت" راتنها به عنوان یک زبان یادگرفته ام .

همچنین او در خصوص نوآوری در موسیقی گفت : ابتدا باید انسان نو شود تا بتواند در موسیقی نوآوری کند و انسان هم به سرعت و در زمان اندک نو نمی شود و باید مراحلی را طی کند.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش در مورد حساسیت برگزاری کنسرت در ایران و دیگر نقاط دنیا اشاره کرد و گفت : با توجه به اینکه عده زیادی می خواهند کنسرت مرا بعد از بیست سال ببینند باید برنامه ریزی دقیقی برای این برنامه صورت بگیرد که من به فکرش هستم اما تا این لحظه هنوز تاریخ دقیق کنسرت مشخص نیست.

وی با اشاره به اینکه کنسرت باید هدفمند و حاوی نکات آموزشی باشد افزود: در صورتی که می شد ازهمکاری صدا و سیما برای پوشش خبری کنسرت ها بهره مند می شدیم شاید نیازی به سفر به شهرهای مختلف نمی داشتیم ولی با این وضعیت قصد دارم برای برگزاری کنسرت و پاسخگویی به هنرجویان و نوآموزان موسیقی به شهرهای مختلف ایران سفرکنم.
خبرگزاری مهر


تهيه و ارسال خبر    :   الینا مصدق

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi