Current Date : 8/15/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 01/03/1385

درباره آلبوم جديد گروه تول 

  هفته گذشته آلبوم جديد گروه تول (Tool) با عنوان ۱۰۰۰۰ روز به بازار ارائه شد كه تاكنون در حدود ۵۴۶ هزار نسخه فروش داشته است. اين فروش بلافاصله آلبوم را به صدر جدول فروش گروه هاى راك برد و يك پله بالاتر از آلبوم جديد پرل جم در رده اول قرار داد. خيلى ها از انتشار آلبوم جديد اين گروه هنوز بى اطلاع هستند. در واقع از اوايل دهه ۹۰ كه شبكه MTV شروع به پخش ويديوهاى عجيب و ترساننده اين گروه كرد، تول طرفداران اتفاقى خود را از دست داد و توجه هواداران جدى موسيقى راك را به خود جلب كرد.
چنانكه اين طرفداران جدى انتظار داشتند، آلبوم پر از تم هاى باشكوه، سنگين و شايد كمى اسرارآميز موسيقى پراگرسيو راك است. آهنگ اول آلبوم به نام Vicarious اكنون در رده دوم جدول راك مدرن قرار دارد اگرچه اين آهنگ آهنگى نيست كه سر و كارش با ايستگاه هاى پخش موسيقى بيفتد!
آلبوم ۱۰۰۰۰ روز، تقريباً ۱۸۰۰ روز پس از آخرين بارى كه صداى «مينارد جيمز كينان» را در شاهكار سال ۲۰۰۱ گروه يعنى Lateralus شنيديم به بازار آمد. پنج سال زمان زيادى است كه مى تواند در خود اتفاقات بسيارى داشته باشد و براى مينارد البته همين گونه بوده است: «در زندگى حرفه اى او سرگرم تهيه آلبوم ها و تورهاى گروه A Perfect Circle بوده و در زندگى شخصى درگير كنار آمدن با مرگ مادرش كه ۲۷ سال پيش در يك سانحه كاملاً فلج شده و مينارد با او زندگى مى كرده است.»
اثرات گذر اين زمان پنج ساله را مى توان به راحتى در حال و هواى غمگينى كه بر اكثر آهنگ ها وجود دارد يافت، رد پايى از روزهاى سخت مينارد، به خصوص در آهنگ دو قسمتى Wings for Marie / 10000 Days كه ۱۷ دقيقه از ۷۵ دقيقه كل آلبوم را به خود اختصاص داده است.
نشانه هاى هميشگى موسيقى تول مانند تنظيم هاى فوق العاده پيچيده، اجراى بسيار دقيق و استفاده از تم هاى حماسى پراگرسيو راك در آلبوم كاملاً قابل مشاهده است. اما اين بار به نحوى كنترل شده، مهار شده يا حساب شده از آنها استفاده مى شود؛ بيشتر درون گرا است تا برون گرا. حتى خود مينارد هم انگار چيزى را پنهان مى كند، كارى را در خفا انجام مى دهد، همه چيز در سايه قرار دارد و شنونده را وادار مى كند كه براى كشف رازها، موسيقى را دنبال كند.
بيشتر آهنگ هاى خوش ساخت و سنگين در نيمه اول آلبوم جاى داده شده اند. آهنگ هاى نيمه دوم اكثراً پيچيده اند. اين چيدمان باعث حركت ذهن شده و به موسيقى پيچ و خم مى دهد. آهنگ پايانى آلبوم Viginti Tres كه در واقع تركيبى از اصوات مختلف است، از يك سو مى تواند نقطه پايان مناسبى براى يك آلبوم باشد كه يادآور اتمام موسيقى است و از سويى ديگر مكثى كوتاه است براى خوشامدگويى به شروع آلبوم: Vicarious. (البته براى كسانى كه آلبوم را روى تكرار مى گذارند!) طراحى جلد سى دى كار عجيب و جالبى است شامل عدسى هاى برجسته و دفترچه اى با عكس ها و نقاشى هاى سه بعدى. ۱۰۰۰۰ روز براى كسانى كه دوست دارند در عمق هنر گروه تول و لايه هاى مختلف شعر و موسيقى آن غرق شوند، دستمايه خوبى است و آنها را چندصد روز و تا ديدار بعدى با گروه، سرگرم مى كند.
منبع: نيويورك تايمز
برگرفته از سایت شرق


تهيه و ارسال خبر    :   الینا مصدق

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi