Current Date : 7/14/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 23/02/1385

کتب درسی هنرستان های موسیقی نیازی به تغییر ندارد 

  اسماعیل تهرانی - آهنگساز و نوازنده سنتور گفت: کتاب های درسی هنرستان ها را بزرگانی چون ابوالحسن صبا ،فرامرز پایور،روح اله خالقی نوشته اند و نیازی به تغییر این کتاب ها و متد درسی نیست .
اسماعیل تهرانی - مدرس موسیقی هنرستان صدا و سیما در گفتگو با خبرنگار موسیقی "مهر" با اعلام این مطلب گفت : مشکلی در مواد درسی نیست وبا نگاه نو به دروس هنرستان ها،که می توان ازآن به بازنگری یاد کردوطبعا توسط معلمان صورت می گیرد،اصلاحات جزیی انجام می شود.


  وی در ادامه گفت : یکی از مشکلات عمده هنرستان های موسیقی ناشی از عدم ارتباط هنرجویان موسیقی با محیط بیرون از خود هنرستان است ؛ البته این ذهنیت با درایت مدیرهنرستان و هماهنگی با سالن های مختلف و فرهنگ سازی کمرنگ می شود.به عنوان مثال ارکستر هنرستان قرار بود سال گذشته درفرهنگسرای ارسباران کنسرت دهد اما مدیر هنرستان با این توضیح که اگر فرهنگسرا برای کنسرت بلیت بفروشد ، والدین هنرجویان فکر می کنند که هنرستان ازهنرجویان برای کسب درآمد استفاده می کند،کنسرت را برگزار نکرد.
این نوازنده سنتور با اشاره به اینکه دخل و تصرف در کتاب ها باید جزیی باشد،ادامه داد : به فرض مثال در کتاب ردیف برای یک گوشه شعری آورده شده که زیاد مناسب آن گوشه نیست.ما به شاگردان می گوییم ،این شعر مناسب این گوشه نیست و می توان شعری با مضمونی مناسب تر بر آن گذاشت.
این مدرس گفت : از ابتدای انقلاب با تردید به فعالیت هنرستان های موسیقی نگاه شد و درهنرستان ها موسیقی بسته شد.بازگشایی هنرستان به گونه ای بود که هنرجویان می توانستند ازاول دبیرستان وارد هنرستان شوند.اسماعیل تهرانی در پایان یادآورشد : قبلا دوره هنرستان ها از چهارم ابتدایی شروع می شد وبعد از انقلاب ازاول دبیرستان؛ به تبع این شرایط منجر به دوران فترت شد. اکنون روند آموزشی تقریبا مانند دوران قبل از انقلاب شده است (یعنی ازمقطع راهنمایی) ، البته هنرجویانی که با این شرایط درس می خوانند ، 5 تا 10 سال دیگرمی توانند حرفی برای گفتن داشته باشند.
خبرگزاری مهر


تهيه و ارسال خبر    :   الینا مصدق

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi