Current Date : 7/6/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 02/10/1386

جشنواره موسیقی ترنم وحدت 

  رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شنبه شب در جمع شرکت کنندگان جشنواره ترنم وحدت گفت : سیاست رسانه ی ملی در تولید و پخش موسیقی ، توجه به کیفیت آثار موسیقیایی است.به گزارش واحد مرکزی خبر : ضرغامی که در جمع هنرمندان و علاقه مندان موسیقی در مرکز همایش های صدا و سیما سخن می گفت با اعلام این که سازمان صدا و سیما در بخش تولید آثار فاخر موسیقی به سطح قابل قبولی رسیده است افزود : جلسات مستمر کارشناسی با حضور صاحب نظران آشنا به مبانی دینی و اصول موسیقی با هدف مشخص کردن حرمت و حلیت پخش موسیقی در عالی ترین سطح سازمان برگزار می شود ، تا مناسب ترین آثار موسیقی که شایسته پخش در رسانه ملی باشد از غیر آن جدا و در اختیار برنامه سازان قرار داده شود .


  رئیس رسانه ی ملی شناسایی و کارشناسی اصولی که مرز حلیت و حرمت پخش یک اثر موسیقی را برای رسانه ی ملی مشخص می کند را از دغدغه های مسئوولان صدا و سیما برشمرد و تصریح کرد: بحث و تبادل نظرهای طولانی صورت گرفته در این مقوله جهت گیری صدا و سیما را برای استفاده از موسیقی حلال و دوری از موسیقی حرام و شبهه ناک بر اساس قول و نظر فقهی روشن می کند .
ضرغامی گفت : امروز کمتر برنامه ای را در صدا و سیما می توان یافت که از موسیقی بهره مند نباشد و این هنر حتی در موضوع های معارفی نیز به یاری هنرمندان می شتابد ، از این رو داشتن ملاک های مدون و ارزشمند ضروری است .


وی همچنین گفت: در بحث پخش موسیقی تشخیص عرف در این زمینه و برداشت متفاوت افراد از آثار موسیقی در حال بررسی است .

ضرغامی بزرگان موسیقی را سرمایه و افتخار کشور خواند و از جوانانی که در این عرصه تلاش می کنند خواست به مسئله مهم کیفیت در تولید و ارائه آثار خود توجه ویژه ای داشته باشند .


جشنواره موسیقی ترنم وحدت، باشعار ( اتحادملی وانسجام اسلامی) دیشب با معرفی برگزیدگان در مرکز همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ، به کار خود پایان داد.


به گزارش خبرنگارما،هیئت انتخاب آثار، پس از بررسی 441 اثر موسیقایی،140 اثر را برای بررسی در مرحله داوری برگزید که در نهایت 12 تندیس جشنواره به 6 اثر برتر در حوزه های شعر،آهنگسازی، تنظیم و خوانندگی تعلق گرفت.


همچنین 30 نفر در بخش های مختلف حائز رتبه برتر شدند.


بنا بر این گزارش، اثار راه یافته به این جشنواره در قالب شعار سال " وحدت ملی و انسجام اسلامی " با موضوعاتی مانند فرهنگ اقوام ایرانی ، مفاخر و مشاهیرایرانی ، پیشینه تاریخی ایران ،همبستگی ملت ایران ،آثار تاریخی و نماد های ملی ، مناطق دیدنی و جاذبه های گردشگری و زیارتی / همچنین اصول دین مبین اسلام ، تاریخ اسلام ، پیامبراکرم(ص) - ثقلین (قرآن کریم و اهل بیت ) و آداب و رسوم و مناسک و شعائر اسلامی از جمله محورهای اثار در زمینه انسجام اسلامی بود.


تهيه و ارسال خبر    :   محمدی فر

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi