Current Date : 7/14/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 02/11/1385

ارکستر سمفونیک تهران ضعیف تر از همیشه بود  

  بررسی عملکرد ارکستر سمفونیک تهران در بیست و دومین جشنواره موسیقی فجر /
خبرگزاری مهر - گروه موسیقی : عملکرد ارکستر سمفونیک تهران در بیست و دومین جشنواره موسیقی فجر با حضور نادر مشایخی (رهبر ارکستر) ، مصطفی کمال پورتراب و هوشنگ کامکار در محل خبرگزاری مهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت .
به گزارش خبرنگار مهر ،دراین میزگرد ابتدا هوشنگ کامکار با اشاره به لزوم توجه به ارکستر سمفونیک به عنوان یک سرمایه ملی در کشور گفت : امروزه در هر کشورکوچکی و درهمین کشورهای منطقه، دست کم یک ارکستر سمفونیک وجود دارد و حتی در کشور عراق که در این سال ها در سخت ترین شرایط به سر برده است ارکستر سمفونیک اش در حال اجرای برنامه است که من از نزدیک اجرای این ارکستر را دیده ام و حیف است که کشور ایران با این قدمت فرهنگی از تنها ارکستر سمفونیک اش حمایت لازم صورت نگیرد . 

مصطفی کمال پورتراب ، مدرس و استاد دانشگاه در ادامه گفت : رهبراین ارکستربا عشق و علاقه زاید الوصفی درحال کار کردن با این ارکستر است وما باید به این رهبر لااقل یک سال فرصت بدهیم تا ایده ها و برنامه های خودش را اجرا کند و آنگاه او را مورد ارزیابی قرار بدهیم ولی متاسفانه ما شاهد هستیم که برخی ها که سلفژهم نمی دانند می خواهند برای این ارکستر تصمیم بگیرند.

نادر مشایخی نیز در باره نحوه اجرای ارکستر سمفونیک در جشنواره موسیقی فجر گفت :من به هیچ وجه از اجرای این ارکستر در جشنواره راضی نبودم و دلایل متعددی هم دارد که جای تامل دارد.وی در ادامه افزود وقتی ما در آلمان با آن قدرت و صلابت به روی صحنه رفتیم که هنوز در باره آن اجرا و توانایی های ارکستر در نشریات غرب می نویسند چگونه می توانم اجرای جشنواره را قبول کنیم؟

امیرحسین آهویی دانشجوی کنسرواتوار تهران و نوازنده سازهای بادی با اشاره به انعکاس گسترده کنسرت ارکستر سمفونیک در اروپا و تاثیرات آن گفت : این حرکت فرهنگی که در سطح بین الملل صورت گرفت متاسفانه در ایران کمترین انعکاسی نداشت.

نظرات تفصیلی میهمانان ومباحث مختلف این میزگرد که به مشکلات ارکستر و قطعات اجرا شده درجشنواره اختصاص دارد، منتشر خواهد شد.
تهيه و ارسال خبر    :   محمدی فر

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi