Current Date : 7/3/2020 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

آرشيو اخبار

۸۸۸۲۴۰۵۰ - ـ۸۸۹۱۳۰۱۰ ـ ۸۸۳۱۶۱۹۲

تاريخ خبر : 01/03/1385

هدف "لطفی" ایجاد فضای نقد و بررسی در موسیقی است 

  زیدالله طلوعی - نوازنده تار و مدرس موسیقی ایرانی گفت : لحن و اظهارنظرهای اخیر "محمدرضا لطفی" درباره مدرسین ، نوازندگان و وضعیت موسیقی ایرانی به گونه ای است که گویی شمشیر را از رو بسته است .
زیدالله طلوعی،در گفت و گو با خبرنگار موسیقی مهر، با بیان این مطلب گفت : به گمان من لطفی با ذهنیت دیگری به ایران برگشته است. او آمده تا جریان موسیقی این مملکت را سر و سامان بدهد. فکر می کنم ابتدا خواسته کارش را با ایجادفضای نقد وبررسی در حیطه موسیقی شروع کند واحتمالا برای بازکردن فضا وایجاد میل و رغبت به موسیقی سنتی درمیان جوانان برنامه هایی هم دارد.

عضو سابق گروه شیدا ادامه داد: به نظرم سیاستی که او پیشه کرده سیاست درستی نیست. لطفی با این حرف ها کسانی رامی رنجاند که پیش از این دوست وهمکار او بوده اند. شاید او به واسطه معلوماتی که دارد فکرمی کند این جور حرف زدن موجب رنجش کسی نمی شود.

او در واکنش به این گفته لطفی که بایستی در نوازندگی دنباله سنت موسیقی ایرانی و سیاق کسانی چون بهاری و درویش خان را گرفت، تصریح کرد: اعتقاد من درست بر خلاف لطفی است. مگرنه این است که نسل پیش از ما، مثل شهنازی، نی داوود ، وزیری ، شهناز وحتی خود لطفی هرکدام روش و سبک خودشان را داشته اند؟! من معتقدم هر گلی رنگ و بوی خودش را دارد و نوازنده های مجرب هرکدام گلی هستند با رنگ و بوی مخصوص به خودشان.

طلوعی در ادامه اضافه کرد: البته فکر می کنم منظور لطفی شاید این بوده که موسیقی سنتی و حالت ها و نوانس هایش با شیوه ای که قدما وکسانی چون بهاری پیشه کرده بودند بهترجلوه گرمی شود، نه با نواختن کمانچه به سیاق ویلون.

عضو هیات مدیره کانون نوازندگان خانه موسیقی درباره این ادعای لطفی که موسیقی ایرانی در سال های گذشته از نظر کیفی رشد نداشته، خود را با وی هم عقیده دانست وادامه داد: من هم معتقدم که این خیل کثیر آموزشگاه های موسیقی بازده درخوری ندارند. به گمان من اساتید ومدرسینی که اهل این فن هستند باید گرد هم بیایند و موسیقی سنتی را از این بلاتکلیفی که حالا دارد در بیاورند.

اودر پایان گفت: موسیقی دربعد از انقلاب شاید رشد کمی داشته اما از نظر کیفی رشد نکرده است، به خصوص در بخش آموزش

خبرگزاری مهر


تهيه و ارسال خبر    :   الینا مصدق

ثبت نام آغاز شد

  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi