Current Date : 1/17/2021 ???? ???? |  ?????? ???????  |  ???? ?? ?? |  ?????? ?? ?????? 
 English  |  Persian

????? ????? ???? ???? ??????/ ?????????? ?????(??? ????? ??????? ???? ???? ???????)   

Quick Link
?? ???? ???????  ?
??? ??? ?????  ?
????? ???? ??  ?     
?????? ??  ?     
?????????? ??????  ?     
??? ??? ???? ?????  ?     
????? ????? ??  ?     
????????????? ?????     
???? ??????  ?
????????  ?
?????? ???  ?
?????? ?????????  ?     
?????????????  ?     
?????????  ?     
???????? ??????????  ?     
??? ???????  ?     
???????  ?     
????? ?? ???????  □
???
?????

????? ????

In fact, handbags replica knows that the high imitation gucci replica handbags is very deep, mixed with fish and dragons, and there are many hermes replica handbags. It may be replica handbags of styles ranging from a few hundred to hermes replica .
 

 

????? ??? : 01/06/1387

آواز و پرواز شجریان دوم  

  نخستین کنسرت مستقل همایون شجریان (فرزند استاد محمدرضا شجریان) با همراهی گروه موسیقی"دستان " شامگاه گذشته در تالار بزرگ کشور برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، همایون شجریان پس ازسال ها تمرین و ممارست در کنار پدر و بر روی صحنه، این بار نخستین اجرای مستقل آواز خود را در تهران و با گروه "دستان" تجربه کرد.

کنسرت گروه موسیقی "دستان" در دو بخش دشتی به آهنگسازی حمید متبسم و بیات اصفهان به آهنگسازی سعید فرجپوری و همچنین یک قطعه "خورشید آرزو" با شعری از فریدون مشیری ساخته همایون شجریان در مایه بیات اصفهان برگزار شد.


 

بخش نخست کنسرت "دستان" با عنوان " قیژک کولی" با تصنیف "عاشقانه" و شعری از حمید متبسم آغاز شد و پس از آن ساز و آواز ، تصنیف " قیژک کولی" با شعر محمدرضا شفیعی کدکنی ، قطعه بی کلام "مستانه "، ساز و آواز" کمند زلف" براساس شعری از حافظ اجرا شد و همچنین تصنیف" زهی عشق " با شعری از مولانا پایان بخش قسمت اول از کنسرت گروه موسیقی "دستان" بود.

پس از آنتراک، قسمت دوم با قطعه بی کلام "اشتیاق"، آغاز و با ساز و آواز، تصنیف "چین زلف" با استفاده از اشعار عطار نیشابوری، ساز و آواز "عشق پاک" با شعری از فریدون مشیری ، تصنیف "اسرار عشق" براساس شعری از حافظ ، ساز و آواز "دلشده" با شعر عراقی ادامه پیدا کرد و با تصنیف ملی میهنی "وطن" با شعری از سیاوش کسرایی به پایان رسید.

پس از پایان تصنیف "وطن" و در پی تشویق های بی امان و تقاضای حاضرین در سالن اعضای گروه موسیقی "دستان" بار دیگر به روی صحنه آمدند و برجای خود نشستند همایون شجریان که فرزند خلفی برای استاد بزرگ آواز ایران است در ادامه راه پدر،تصنیف "مرغ سحر" را با همراهی خوب گروه دستان اجرا کرد و جمعیت حاضر در سالن نیزهم صدا با همایون این تصنیف را خواندند.

حمید متبسم " تار"، سعید فرجپوری "کمانچه"،حسین بهروزی نیا نوازنده "بربط"، پژمان حدادی، "تنبک ، دایره و بم دایره"، بهنام سامانی " دف، کوزه و دایره "، اعضای گروه دستان بودند که در نخستین اجرای مستقل همایون شجریان در تهران او را یاری کردند.

حاشیه :

- جمعیت قابل توجهی در تالار بزرگ کشور حضور داشتند و برنامه با کمترین تاخیر آغاز شد.

- گروه دستان و همایون شجریان به محض ورود خود بر روی صحنه با تشویق حاضرین در سالن مواجه شدند که این تشویق ها با آمدن استاد محمدرضا شجریان به سالن به اوج خود رسید.

- پس از ورود استاد شجریان به سالن همایون در میان تشویق های فراوان از روی سن پایین آمد و پدر و مادر خود را در آغوش کشید.

- پس ازاینکه گروه در جای خود مستقر شد همایون از جای خود برخاست و با کسب اجازه از پدر خود آوازش را آغاز کرد.

- آهنگسازی در دو بخش دشتی و بیات اصفهان،بسیار خوب و کاری دلنشین شده بود و به نظرمی رسید این دو بخش به نوعی ماراتن بین دو آهنگساز حمید متبسم و سعید فرجپوری است.


???? ? ????? ???    :   روابط عمومی

 
  ????? ???? ????   ??? ?????????   ????? ???? ????
 

88913010  (021)98+ ?????? ??????? ??? ? ?????? ?????? ????? ???? ????? ? ????? ?? ?? ????? ? ??????? 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight ? 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi
JavaScript Free Code JavaScript Free Code JavaScript Free Code